11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Inwestor o Kamieniu Preusslera

Zapewniam w imieniu własnym, czyli inwestora budowy przy ul. Izerskiej, że pamiątkowy Kamień Preusslera jest dokładnie w tym samym miejscu, w jakim został ustawiony po wcześniejszym “zwaleniu” w czasie prac drogowych na ul. Izerskiej, wtedy Armii Czerwonej. Firma, która obecnie prowadzi prace budowlane została uprzedzona o jego historycznej wartości. Budowa jest w końcowej fazie, aktualnie prowadzone są prace porządkujące działkę i pobocze drogi.
Już wcześniej informowałem Urząd Miejski w Szklarskiej Porębie o tym, że sfinansuję czyszczenie Kamienia i odpowiednie zaaranżowanie jego otoczenia/podłoża (kostka, ozdobny gres, tabliczka informacyjna). Zapewniam, że dla mnie – “zauroczonego Karkonoszami”, to nie tylko obowiązek, ale i satysfakcja z możliwości dołożenia malutkiej cegiełki do promowania wspaniałego dziedzictwa tego terenu.

Krzysztof

 

Od Redakcji: Postanowiłem zamieścić powyższy komentarz do >>>tekstu Przemka Wiatera, jako osobny tekst. Jak widać, obecny inwestor z większą estymą odnosi się do zabytkowego obiektu, niż Magistrat Szklarskiej Poręby przy wcześniejszym remoncie gminnej drogi. Kręte są ścieżki troski o szklarską przeszłość. 

2020 Redakcja

- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. Brawo, brawo dla inwestora. A Magistrat Szklarskiej Poręby mało dba o mieszkańców tego rejonu, którzy tam aktualnie zamieszkują, więc i troska o historię i przeszłość kuleje.

  2. Szok i niedowierzanie! Czyli jednak człowiek “sformatowany” zawodowo na osiąganie zysku potrafi wykazać się wrażliwością na walory niebiznesowe? Jak na tym tle rysuje się gnój w zabytkowym budynku dawnego “Wzroku” zalewanym celowo wodą?

    Przy okazji – dlaczego Urząd Miasta nie zareagował w GŁOSIE SZKLARSKIEJ PORĘBY na artykuł Przemka Wiatera? Jak wynika z wypowiedzi Krzysztofa został zawiadomiony o planach inwestora. Odpowiedź jest niestety prosta, historycznie osadzona w mentalności grajdoła – waaaadza nie rozmawia. Nie umie, nie chce, boi się dialogu nie ogarniając zjawiska komunikacji społecznej. Nikt przytomny nie upatruje, w każdym, odmiennym zdaniu wściekłego ataku na własne jestestwo.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje