-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Interpelacja Radnego – komunikacja miejska

Radny Janusz Lichocki przesłał do Burmistrza interpelację dotyczącą kwestii komunikacji miejskiej.

 

 

Szklarska Poręba 25.04.2019 r.

INTERPELACJA

Mając na względzie rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Dolnośląskiego stwierdzające nieważność uchwały nr IV/57/19 Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie z dnia 31 stycznia 2019 r. w sprawie zobowiązania Burmistrza Szklarskiej Poręby do podjęcia działań związanych z rozwiązaniem problemów komunikacyjnych, a co za tym idzie braku możliwości zobowiązania Burmistrza Szklarskiej Poręby do przedstawienia wyniku podjętych działań związanych z rozwiązaniem tych problemów, zwracam się z prośbą o:

1) Przedstawienie ilości odbytych spotkań w sprawie rozwiązania problemów komunikacyjnych miasta z podaniem dat tych spotkań w okresie od stycznia do kwietnia 2019 r.

2) Z kim były przeprowadzone rozmowy i jakie wyciągnięte zostały wnioski ?

3) Udostępnienie kopii notatek służbowych, kopii pism urzędowych związanych z przedmiotową sprawą.

 

Janusz Lichocki

 

>>> interpelacja PDF

- Reklama -

4 KOMENTARZE

 1. No i pięknie Panie Januszu ! Idę o zakład ,że z tematów o które Pan pyta Burmistrza ,nie zostało ruszone nic albo ruszone minimalnie .
  Burmistrz MUSI zgodnie z prawem odpowiedzieć na interpelację i wtedy po raz kolejny przekonamy się jak realizowany jest jeden z “7 filarów ” potwierdzonych przez Burmistrza w programie wyborczym jaki zobowiązał się zrealizować .
  Przypominam ,że zaczął się 5 rok urzędowania . Jakie są efekty tego urzędowania w temacie odkorkowania miasta przez rosnącą liczbę samochodów ?
  Proszę sobie odpowiedzieć na to pytanie .
  Panie Januszu trzymam kciuki ! Dzięki takim działaniom co raz więcej mieszkańców zostaje uświadomionych jak podchodzi do swoich obowiązków Burmistrz i gdzie ma rozwiązanie podstawowych problemów miasta .
  Czekam na dzień kiedy większość mieszkańców zrozumie i w Głosie SP 🙂 przeczytam : ” Referendum w sprawie odwołania burmistrza Grafa przesądzone .”

  • Odpowiadając Pani Iwono szczerze , na pewno nie głosowałem na Pana Grafa 🙂 . Jednak problemem nie są moje preferencje wyborcze , problemem jest katastrofa komunikacyjna która nas czeka .
   Pani Iwono proszę sobie przypomnieć sceny w czasie zimowego sezonu : miasto stoi zakorkowane , chodnikami przelewa się fala ludzi , wolne miejsca parkingowe to marzenie . Dzięki otwarciom kolejnych apartamentowców, teraz proszę do tego obrazka “dorzucić” kolejne dziesiątki samochodów ( w tym autobusy ) + oczywiście kolejnych turystów . Przypomnę ,że nadal dysponujemy takimi samymi szerokościami chodników , ulic oraz ilością miejsc parkingowych . A teraz uwaga ! proszę sobie wyobrazić ,że przez to wszystko przebija się straż pożarna na sygnale albo karetka . Widzi to Pani ? Ten balon za chwilę pęknie bo już jest na granicy wytrzymałości. Pytanie : znając skutki , mając pełną wiedzę co nas czeka , łącząc fakty i wyciągając wnioski , co robi burmistrz ? …. No właśnie zupełnie NIC . Pytanie kolejne : jaki jest powód notorycznego braku reakcji na problem i braku jakichkolwiek działań burmistrza zakończonych sukcesem w tym temacie ? Może ktoś zna odpowiedź . Oczywiście życie w takim mieście może się Pani podobać , ma Pani do tego pełne prawo . Ja mówię stanowcze nie . Proszę spróbować zrozumieć mój punkt widzenia . Pozdrawiam

 2. Janusz
  Bardzo dobrze się stało ,że taką interpelację mogę powiedzieć “złożyliśmy” . W sytuacji kiedy jako radni nie możemy wyznaczać terminów i doprowadzać do skutecznej egzekucji działań władzy wykonawczej , to może być jedyny sposób by powiedzieć “sprawdzam” wobec Pana Burmistrza. Zresztą na zadane przeze mnie pytanie o to czy coś się zadziało w kwestii problemów komunikacyjnych w mieście usłyszeliśmy .. ” nie nie bo to jest temat Pana Burmistrza Misiuka bo on się tym bardzo zajmuje …” (od 4 godz.11.min.10sek z nagrania sesji rady z 25.04) a potem informacje o modernizacji o drogi zjazdowej przy Ponurej Małpie (o przeniesieniu środków na ten cel było już na poprzedniej radzie ) i nie zgodnym z prawem z prawem wydzierżawieniu Tygla Żelaznego . Że użyję ulubionej frazy Pana Burmistrza Grafa słabe to ….

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje