-0.4 C
Szklarska Poręba
piątek, 9 grudnia, 2022

Ideolo to podstawa

Po (noworocznie) o fajerwerkach, wysokim C i ideologizowaniu – czegokolwiek.
Tylko dwa martwe ptaki widziałam na chodniku. Statystycznie niewiele, co to jeden gołąb i jedna sroka wobec radosnej rozrywki … No, właśnie… doczytałam się, że zwolennicy fajerwerków to ludzie radośni a ich przeciwnicy to : ponuracy miłujący ascezę , ludzie z przerostem ego, które to ego każe im pod publiczkę udawać troskę o “braci mniejszych”. Cóż, uproszczenia bywają korzystne, gdy są uproszczeniami a nie zwykłym prostactwem intelektualnym… Ten tok rozumowania jako żywo nasuwa mi na myśl kategoryczne twierdzenie, że każda kobieta, która nie nosi mini to pruderyjna świętoszka. Podczas, gdy ja w swej naiwności myślałam, że to kwestia gustu i samooceny stanu swych ud…
Nie będę się zastanawiać, co nakazuje grać na tak wysokim C przy takich wyborach, bo że ego , wybujałe, rzecz jasna, jest po jednej stronie – po stronie tych niemiłujących hałasu to już się dowiedziałam 🙂 . To, że radość niekoniecznie musi być hałaśliwa zapewne nie mieści się w głowach niektórych… Nieśmiało przypomnę, że w historii i smutek bywał spektakularnie głośny –  by wspomnieć choćby instytucję płaczek…
W komplecie do tych przykładów- artykuł o zwykłej chuligance z Podlasia, która , z racji , że podrapała policjanta, została okrzyknięta nową “Inką”… Wysokie C. Głośne i piskliwe.
Z innych “kwiatków”- nadal istnieją ludzie, młodzi do tego !!!, którzy klapsy uważają za świetną metodę wychowawczą ( a nawoływanie do zaprzestania jako wymysł psychologów, żądnych pieniędzy za swe porady) , bo oni tak byli “wychowywani” i im nie zaszkodziło. Hmmm… zaszkodziło, zaszkodziło, te mikrourazy przeniosły się z d..y na mózg, co widać.

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nie darłam włosów z głowy gdy zaczęto strzelać, ale wyraziłam swoją opinię na NIE ! dla fajerwerków. Koncert lub lasery to dobre rozwiązanie. Trudno zachować ciszę w Sylwestra gdy potrzeby różne. Uratowani Ci co mieszkają na obrzeżach miasta, gdzie huki nie tak intensywne i głośne. Więcej dla turystów, a mniej dla mieszkańców i co z tym stwierdzeniem można zrobić? Czas na rozwiązania, kompromis czy wieczna walka?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Koniec samowoli?

Kamieńczyk ściekiem

Zaczadzeni smrodem

Głosuj na kobiety!