-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Harmonogram wywozu odpadów i stawki w 2020 roku

Poniżej zamieszczamy harmonogram wywozu odpadów obowiązujący w 2020 roku, a odnoszący się do indywidualnych gospodarstw domowych. Firma odpowiedzialna za zbiórkę i wywóz odpadów z terenu gminy Szklarska Poręba od indywidualnych mieszkańców to PU-PiH Com-D sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Poniatowskiego 25, 58-400 Jawor; nr tel.: 76 870 30 26; nr fax: 76 870 00 07; www.com-d.pl

kliknij, aby powiększyć

Zapytania odnośnie systemu zbierania odpadów z obszaru gminy możecie Państwo kierować do Pani Natalii Zapiórkowskiej pod nr telefonu: 757 547 733, e-mail: srodowisko2@szklarskaporeba.pl

Harmonogram dostępny jest także na stronie >>>Miasta Szklarska Poręba.

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla mieszkańca stałego i okresowego oraz dla nieruchomości niezamieszkałej na stronie >>> Miasta Szklarska Poręba.

Stawka opłaty za  gospodarowanie odpadami zbieranymi i odbieranymi selektywnie wynosi 9,60 zł za 1 m3 zużytej wody.

W przypadku nieruchomości niewyposażonej w wodomierze stawka wynosi 2,05 zł za każdy 1 m2 powierzchni lokalu.

Dla domków letniskowych i nieruchomości wykorzystywanych jedynie przez część roku w celach rekreacyjno-wypoczynkowych jest ustalona opłata ryczałtowa w wysokości 169,30 zł za rok od jednej nieruchomości.

 

 

 

2020 Redakcja

- Reklama -

3 KOMENTARZE

  1. A dziwią się wszyscy, że śmieci wynosi się do lasu. Doktorat to pikuś, aby to zrozumieć to potrzebny jest profesor zwyczajny. Kupię sobie robota na koszt tego mędrca, który to wykombinował bo pracować muszę, aby ,,tworzyć ”śmieci.

  2. Na razie harmonogram wywozu poszczególnych frakcji odpadów to jedno, rzeczywistość jest niestety bardziej skomplikowana dla nowej firmy odbierającej odpady, niż rzeczony harmonogram. W pierwszym tygodniu funkcjonowania nowych zasad 2 razy nie odebrano mi poszczególnych frakcji odpadów, a raz niespodziewanie zabrano szkło choć zgodnie z harmonogramem powinno być odebrane za tydzień. We wszystkich przypadkach zgłaszałem sprawę w UM i w końcu udało się doprowadzić do skutecznego odbioru śmieci. Miejmy nadzieję, że firma COM-D (nowy operator śmieciowy) w końcu “ogarnie” temat i pozna nasze miasto, nie koniecznie na podstawie błędnych danych GSP z Google Maps. Przed nami kolejny tydzień odbiorów odpadów. Czekam w napięciu.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje