11.8 C
Szklarska Poręba
piątek, 22 września, 2023

Gospodarni o wodzie

Materiał wyborczy z dnia 17.10.2018 r

Chcielibyśmy tańszej wody, bo tak samo jak Państwo za nią płacimy….Jednak to działania nie tak proste, jak podają niektórzy kandydaci, znowu manipulując faktami oraz wykazując się nieznajomością obowiązującego prawa ( m.in. dotyczącego “zabraniania” istniejącym obiektom wykonywania własnych studni przez Burmistrza – w świetle obowiązującego prawa ani obecny ani przyszły burmistrz nie może tego zrobić skutecznie ). O problemie wody oraz FAKTYCZNYCH możliwości ich rozwiązania, a także o wielu innych bolączkach naszego Miasta chcemy z Wami, mieszkańcami rozmawiać! Zapraszamy jeszcze dziś do Chaty Izerskiej ( 16-19 ) oraz jutro na ostatnie spotkanie do Kaprysu o godz. 18.00.

Wymiana zdań na Facebook’u

Marcin Michałków Proszę podać przykłady manipulacji faktami?

KWW Gospodarni Dla Miasta Panie Marcinie – Wasz lider na przykład twierdzi, że będzie zabraniał budowania studni. Wygląda na to, że obecny burmistrz tego nie robi. Ano, nie robi, bo nie może, bo tak stanowi prawo. Nie uważa Pan tego za manipulację?

Marcin Michałków KWW Gospodarni Dla Miasta Proszę więc rozwinąć temat dla Wszystkich i napisać kto wydaje Pozwolenie Wodno – Prawne na wiercenie studni głębinowej w Naszej gminie.

KWW Gospodarni Dla Miasta Marcin Michałków pozwolenie jest wydawane przez Wody Polskie na podstawie wniosku zaopatrzonego oczywiście w tzw. Pozwolenie środowiskowe ( opinia hydro – geologiczna ) oraz spełniające inne wymogi prawa wodnego. Do takiego pozwolenia Burmistrz może wnieść swoje uwagi, które jednak w żaden sposób nie hamują inwestycji. Przypominamy również, ze nie istnieje potrzeba wydawania pozwolenia na budowę, gdyż zgodnie z prawe studnia nie jest budowla, a jedynie urządzeniem. Jedynym dla Szklarskiej Poręby skutecznym rozwiązaniem będzie uchwalenie planu zagospodarowania przestrzennego, co jednak, jak Pan wie jest procedura długotrwałą i bardzo kosztowną. Bardzo ubolewamy nad tym, ze takiego planu jeszcze nie ma.

Marcin Michałków KWW Gospodarni Dla Miasta Rozumiem że Pan Burmistrz Graf zawsze wydawał negatywną opinię Przedsiębiorstwu “Wody Polskie” że odłączenie się odbiorców od sieci miejskiej będzie wbrew interesom miasta i mieszkańców!

KWW Gospodarni Dla Miasta Marcin Michałków Panie Marcinie! Nie bardzo rozumiemy Pańskie zapytanie, co być może łączy się z niezrozumieniem tematu i prawa. Pan Burmistrz nie wydaje żadnych opinii. Wnosi ewentualne zastrzeżenia. Które, powtarzamy raz jeszcze, nie maja żadnego skutku prawnego. Tak sobie to wymyślił prawodawca. Jest jeszcze wiele tematów , które Pański komitet podejmuje i wskazuje winnego Burmistrza Grafa, choć przepisy prawa wiążą ręce. My wierzymy, ze równie sprawiedliwie ocenia Pan rządy Pana lidera przez lata pracy na stanowisku Przewodniczącego Rady a potem Burmistrza. Spokojnego wieczoru!

Ryszard Buziuk Można odpowiedzieć w sposób merytoryczny, bez żadnej złośliwości i zbędnej agresji.

Poprzedni artykułMirosław Graf przemówił
Następny artykułJest normalnie
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje