22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Gospodarni bronią się i grożą sądem

Facebook.

Jak to z absolutorium było…..z żalem obserwujemy agresywną i mocno manipulującą faktami kampanię niektórych kandydatów.  Zdajemy sobie sprawę, że ostatni tydzień przed wyborami to czas prawdziwej gorączki, która czasem bywa szkodliwa….Część kandydatów zapomina, że sama wydała zgody na zabudowę apartamentową i teraz twierdzi, że to wina burmistrza Grafa. Część kandydatów związana z innym komitetem twierdzi, że burmistrz nie pozwolił im na dzierżawę pewnych terenów. Zapomina, że pozwolił, ogłosił konkurs, ale owi Panowie do niego nie stanęli, bo Burmistrz nie obniżył podatku ( czego zrobić nie może – może rozłożyć na raty, może umorzyć, ale nie obniżyć ) . I tak moglibyśmy jeszcze wymieniać wiele…..Przykre to, ale takie prawo kampanii. Część z takich wypowiedzi powinna znaleźć finał w sądzie w trybie wyborczym. Ale jak już Wam pisaliśmy – staramy się trzymać klasę. My cieszymy się piękną pogodą i życzymy Wam cudownego dnia!

 

Reszta na 24jgora.pl

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

  1. “Część kandydatów związana z innym komitetem twierdzi, że burmistrz nie pozwolił im na dzierżawę pewnych terenów. Zapomina, że pozwolił, ogłosił konkurs, ale owi Panowie do niego nie stanęli, bo Burmistrz nie obniżył podatku (czego zrobić nie może – może rozłożyć na raty, może umorzyć, ale nie obniżyć).”
    Jak to nie może obniżyć? Były burmistrz Sokoliński obniżył spółce Sudety Lift podatek od budowli z 2% do 0,5% i się dało. Miasto straciło na tym około 1.800.000 zł. Czyli zrobił to nie zgodnie z przepisami? Co za poświęcenie dla spółki. Może dlatego został teraz w nagrodę doradcą spółki Sudety Lift…

  2. Jacyś panowie, z jakimś komitetem, ktoś poprzednio wydawał zgody na budowę apartamentowców, ktoś otrzymał absolutorium, ale nie zostało uchwalone, u kogoś tęsknota za zadłużaniem miasta, a my teraz inwestujemy swoje pieniądze, ktoś pozyskujemy środki unijne, ale ich nie widać itd,itp. Może jednak jakieś konkrety – jacy panowie, jaki komitet, jakie zgody, absolutorium jest udzielone, czy też nie. To było to wielkie zadłużenie, czy też nie, bo po roku pan burmistrz mówił na sesji, że sytuacja finansowa jest dobra. A cały świat nie dostrzega naszego geniuszu i idzie na skróty inwestując z kredytów – pan przewodniczący rady powinien udzielić lekcji w tym zakresie. Przez cztery lata nie komentowałem, ale widać, że trudno zrozumieć i przyjąć do wiadomości fakty, więc dlatego pewnie – ktoś kogoś, dla kogoś i w jakimś celu i tym podobne wypisywanki.
    Pan Kasperowicz (może powinienem napisać Kamil, bo przecież u mnie w firmie pracował, ale trochę popracował i założył konkurencyjną firmę która szybko zeszła z rynku) jak zwykle próbuje leczyć jakieś swoje kompleksy moim nazwiskiem, generalnie na jego wywody i różne pisma nie reagowałem, ale tym razem to zrobię – Burmistrz Sokoliński nie obniżył spółce Sudety Lift podatku i nie jestem doradcą spółki, a z panem Kasperowiczem chyba się po wyborach spotkamy na drodze prawnej, bo widzę, że moje litościwe podejście do tego pana skutkuje tylko zwiększoną dawką bzdur.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje