0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

GŁOS SP – reaktywacja.

Dzień dobry.

Witam Cię na nowej/starej stronie Głosu Szklarskiej Poręby. Niektórzy pamiętają ten tytuł jako gazetę papierową, internetową, a kiedyś nawet zarejestrowaną, jako oficjalny tytuł prasowy. Historia Głosu SP jest warta opisania i pewnie kiedyś to się zdarzy, ale na razie mamy okres wyborów samorządowych. Ruszają kampanie i teraz warto na tym skupić uwagę. Zanim kandydaci zaatakują lawiną obietnic, jak to nam fajnie urządzą miasto, mamy chwilę na kilka słów.

Głos SP jest przedsięwzięciem prywatnym, nie powiązanym w żaden sposób z gminą Szklarska Poręba. Nie ma związków z żadną partią polityczną, grupą religijną czy innym gremium. Redakcja jest, na razie, 1-osobowa.

Zapraszam do czytania, komentowania i pisania. Wszystkie komentarze są moderowane. Z tego powodu nie ukazują się natychmiast. Myślę, że uda się je publikować, minimum 1x dziennie. Nie mogę pozwolić na anonimowe opluwanie kogokolwiek. Próbuję zachęcić Cię do aktywności, oferując swoisty komfort – tutaj nikt Cię nie znieważy. Jeżeli masz takie życzenie, możesz komentować i publikować anonimowo. Anonimowości, samej w sobie, nie uważam za coś złego. Liczy się kontekst. Jeżeli ktoś czuje obawy przed wrednym szefem, to wcale nie dziwię się, że nie ma ochoty podawać swoich danych. Komentarze wymagają podania tylko maila, którego na stronie nie widać. Mail pozostaje do wyłącznej wiadomości Redakcji. Proszę nie pomylić anonimowości z donosicielstwem. Od obrabiania donosów jest prokuratura. Tu zapraszam każdego, kto lubi Szklarską Porębę, mieszka tu lub nie, ale ma coś ciekawego do powiedzenia o naszym mieście. Miasto jest inaczej postrzegane przez nas, mieszkańców, inaczej przez wczasowiczów, a jeszcze inaczej przez sąsiadów zza miedzy. Każdy może mieć coś interesującego do przekazania. Każdy ma też swoje obawy. Ostatnio słychać, że buduje się za dużo apartamentowców, że oczyszczalnia nie daje rady. Warto spotkać się i porozmawiać. O mieście, jako takim, a nie tylko o lękach. Zapytać władzę, która powinna odpowiedzieć.

Głos SP jest również widoczny na tabletach i smartfonach. Niedługo otworzy się profil na Facebook’u. Facebook jest super wynalazkiem, ale strona www ma swoje zalety. Umożliwia dłuższe i spokojniejsze wypowiedzi. Życie pędzi jak oszalałe, nie wszyscy to lubią i odnajdują przyjemność w wolniejszym rytmie. Można zachować uporządkowanie, a nie przepychać się w fejsbukowym tłumie, gdzie wszystko jest wymieszane ze wszystkim. Uaktywnienie Głosu SP w formie tradycyjnej strony www jest skierowane do “starszaków”, którzy, i owszem, może używają smartfonów, ale wolą czytać na większym ekranie. Ale tak na prawdę, wolą czytać na papierze! Drukowanie papieru, jednak sporo kosztuje, a Głos SP jest przedsięwzięciem prywatnym, na razie, non-profit.

Pozdrawiam i zapraszam 🙂

Juliusz Olszewski

Tel:     506032267
Mail:  glossp.redakcja@gmail.com

Uzupełnienie z 12.09.2108 r.
Profil na Facebook’u już działa: https://www.facebook.com/glosszklarskiejporeby/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje