11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Głos seniorów

Po tym jak doszły nas słuchy o likwidacji biuletynu Pod Szrenicą, ewentualnie o zamianie na kwartalnik, po konsultacji z Zarządem Miejskiej Rady Seniorów i rozeznaniu się w środowisku seniorów, otrzymałem sugestię napisania opinii – sprzeciwu wobec takim zamiarom.

Dla mnie jest to scenariusz kiepskiego dowcipu z czarnego humoru. W obecnej sytuacji, kiedy ludzie, a szczególnie seniorzy, pozbawieni są kontaktu między sobą, to pozbawia się ich jeszcze tej odrobiny wiadomości, co się dzieje w mieście. A dawał to lepiej czy gorzej biuletyn. Dla nas, organizacji seniorackich Biuletyn Miejski “Pod Szrenicą” na papierze jest podstawowym nośnikiem przekazywania wiadomości o mieście. Czy CI, co optują za likwidacją biuletynu wiedzą, że w Szklarskiej Porębie jest około 2700 seniorów i dobrze jak połowa z nich ma dostęp do komputera, a druga połowa wie, że jest coś takiego, jak komputer? Zarzuty, że dużo nakładu nie jest wykorzystywana? Bo jest za słabe rozeznanie w dystrybucji. Do nas często zgłaszali się seniorzy z uwagami, że nie mogą dostać „gazetki”. Zarzut wysokich kosztów? To jak się ma zarzut nie ukazania się całych dwunastu wydań, a przecież to zmniejszyło koszty???

Nie jest to działanie w stylu „wylania dziecka z kąpielą”? Nie potrzeba papieru kredowego i kolorowych zdjęć – potrzebna jest prosta gazetka i to bardzo potrzebna. Poza tym brzmi to jak kiepski żart, że likwidacja biuletynu w formie papierowej uratuje budżet miasta. Miejska Rada Seniorów zdecydowanie protestuje przeciw zamiarom zmiany biuletynu w kwartalnik, czy, co gorsze, jego likwidacji.

Andrzej Ślazyk – przewodniczący Miejskiej Rady Seniorów

p.s proszę o komentarze!!!

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje