16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Festiwal Retro

W sobotę 26. stycznia 2019 r. po raz 13 spotkamy się na trasie slalomu specjalnego. Na stoku “Puchatek” panować będzie: wełna, bawełna, skóra i drewno. Uczestników obowiązuje bowiem strój i sprzęt narciarski z minionych epok. Im będzie starszy, tym lepiej. Ocenie jury będzie podlegać styl zjazdu, przebranie, ogólne wrażenie i prezentacja uczestnika. Do przebrania zachęcamy również kibiców. Zapisy do slalomu od godziny 11 w szałasie “Żywiec” przy dolnej stacji kolei linowej na Szrenicę. Startujemy o godzinie 12:00.  Druga część imprezy odbędzie się również w sobotę, 09. marca 2019 r. w osadzie Orle w Górach Izerskich –  16 Bieg Retro, od którego to wszystko się zaczęło.

Przemysław Wiater, kustosz muzeum “Dom Carla i Gerharta Hauptmannów” pisał: [Festiwal Retro] zapoczątkował (…) zorganizowany przez Towarzystwo Izerskie I Bieg Retro, który odbył się w okolicach Stacji Turystycznej Orle w marcu 2004 r. Od tego czasu narciarskie zawody retro w Szklarskiej Porębie odbywają się corocznie. W 2006 r. Bieg Retro został rozszerzony o slalom i tak powstał I Izerski Dwubój Retro. Po kolejnych doświadczeniach organizację Slalomu Retro przejęło miasto Szklarska Poręba. Od 2007 r. odbywają się nie kolidując ze sobą dwie osobne imprezy retro: slalom i bieg, które na stałe wpisały się do kalendarza zimowych atrakcji w mieście. >>> więcej.

 

Wykorzystano:
http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=347
http://www.goryizerskie.pl/?file=art&art_id=238

 

- Reklama -

1 KOMENTARZ

 1. REGULAMIN XIII SLALOMU RETRO
  § 1
  XIII Slalomu Retro ma na celu popularyzację wartości krajoznawczych i turystycznych w połączeniu z krzewieniem szacunku dla dziedzictwa kulturowego Karkonoszy i Gór Izerskich. Organizatorem zawodów jest Lokalna Organizacja Turystyczna w Szklarskiej Porębie oraz krąg narciarskich retro-zapaleńców.
  § 2
  Miejscem slalomu i skoków jest stok narciarski obok dolnej stacji wyciągu krzesełkowego na Szrenicę. Bieg zjazdowy ze startu wolnego odbędzie się na nartostradzie „Puchatek”.
  § 3
  Termin rozpoczęcia zawodów zostaje ustalony na godzinę 12.00 w sobotę 26 stycznia 2018 r.
  § 4
  Warunkiem uczestnictwa jest zgłoszenie zawodnika w Biurze Zawodów i dopuszczenie do startu po stwierdzeniu spełnienia wymogów regulaminowych.
  § 5
  Zawodnicy zobowiązani są do startu na dawnych, drewnianych nartach. Ekwipunek i sprzęt narciarski nie powinny zawierać elementów wykonanych z tworzyw sztucznych. Preferowane są materiały naturalne: drewno, skóra, wełna, bawełna i len.
  § 6
  Zawody rozgrywane będą w trzech kategoriach: slalom, skoki i bieg zjazdowy ze startu wspólnego.
  § 7
  Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmian w programie i nie ponoszą odpowiedzialności za zaistniałe wypadki.
  oprac. Przemysław Wiater

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje