3.7 C
Szklarska Poręba
wtorek, 20 lutego, 2024

Działalność informacyjna gminy – interpelacja radnego

Szklarska Poręba, 26.09.2019 r.

Marcin Michałków
Radny Rady Miejskiej
w Szklarskiej Porębie

Pan Burmistrz
Mirosław Graf

 

INTERPELACJA

W SPRAWIE DZIAŁALNOŚCI INFORMACYJNEJ URZĘDU MIASTA W SZKLARSKIEJ PORĘBIE W ZAKRESIE PROBLEMÓW Z UZYSKANIEM PRZYŁĄCZENIA DO SIECI GAZOWEJ ORAZ WODNO-KANALIZYCYJNEJ PRZEZ MIESZKAŃCÓW I NOWYCH INWESTORÓW

Jako radni wiemy, że UM w Szklarskiej Porębie po długim czasie udało się uzyskać zapewnienie od PGNiG, że warunki techniczne przyłączenia do sieci gazowej dla urządzeń o zapotrzebowaniu energetycznym do 10 kW będą przez spółkę opiniowane pozytywnie, co będzie skutkowało podpisywaniem umów dotyczących dostaw gazu w tym zakresie.

Stąd moje pytanie, jakie kroki w zakresie polityki informacyjnej gminy podjął Urząd Miasta w Szklarskiej Porębie, aby dotrzeć do wszystkich mieszkańców z taką informacją?

Wiemy także, że UM prowadził rozmowy w KSWiK w zakresie ograniczania przyłączy kanalizacyjnych do sieci ogólnomiejskiej w związku z niewydolnością miejskiej oczyszczalni ścieków. W kuluarach UM krąży informacja, że do sieci nie będą przyłączane „duże obiekty”. Stąd moje dwa pytania:

1. Proszę o podanie definicji wypracowanej przez UM i KSWiK „dużego obiektu”.

2. Jakie działania informacyjne podjął UM w Szklarskiej Porębie, aby dotrzeć z wynikami postanowień wypracowanymi z KSWiK do mieszkańców, inwestorów działających na terenie gminy oraz potencjalnych inwestorów, zainteresowanych budową nowych obiektów na terenie miasta?

Proszę o odniesienie się do moich pytań i odpowiedź mieszkańcom za moim pośrednictwem.

 

 

 

 

Marcin Michałków – radny

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC