22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Droga a interes mieszkańców

Decyzją z dn. 27 kwietnia 2024 r. burmistrz wydał zgodę na zjazdy z działki, która jest obecnie zabudowywana przez Grupę Tom Nieruchomości Sp. z o.o. Sp.k. – między ulicami Górną a Dolną (zaraz poniżej wyburzonego „Polonu”). W wydanej decyzji jest mowa o tym, że inwestor wybuduje na drogowych działkach miejskich (nr: 46, 48, 51, 59) utwardzoną ulicę o szerokości min. 5 metrów. W poniedziałek (03.06.) w UM miało miejsce spotkanie z inwestorem Dariuszem Suryntem, na którym byli obecni mieszkańcy sąsiednich działek, burmistrz, radni oraz pracownicy merytoryczni UM. Spotkanie odbyło się w związku z wnioskiem inwestora o dzierżawę działek pod drogę, którą ma wybudować na własny koszt.

Mapa dołączona do decyzji burmistrza o zjazdach z działki z dn. 27.04.2024 r.

Obecnie właściciel działki zrezygnował z dzierżawy. Na spotkaniu podkreślił otwartość na spełnienie warunków w dwustronnej umowie między gminą a budującym. Nam zależy najbardziej, aby umowa zawierała zapisy uwzględniające uwagi mieszkańców okolicznych działek – sposobu odprowadzenia wody opadowej z drogi, czy zapobieżeniu zalewania działek zlokalizowanych poniżej inwestycji. Obawy mieszkańców związane są również z prowadzonymi pracami strzałowymi. Radni zgłosili swoje zapytania odnośnie wody opadowej pochodzącej z dachów czterech planowanych na działce budynków oraz możliwości ulgowego korzystania z infrastruktury towarzyszącej obiektom noclegowym przez mieszkańców Szklarskiej Poręby (np. basenu). Właścicielowi zależy na zwiększeniu liczby zjazdów z działki na drogi wewnętrzne, które powstaną na działkach miejskich, więc jest o czym rozmawiać.

Tak inwestor, jak gmina przy konstruowaniu umowy będą chcieli ugrać dla siebie optimum. Właściciel działki zapewniał o swojej elastyczności w tym względzie. Zobaczymy, jak będzie w rzeczywistości. Na przyszły wtorek zaplanowane jest spotkanie na działkach między ul. Górną a Dolną, na którym radni zapoznają się z dokładnym projektem drogowym oraz rzeczywistym przebiegiem drogi w terenie. Wizja w terenie da możliwość dokładnej analizy zagrożeń dla interesu sąsiadujących z inwestycją mieszkańców ul. Dolnej.

 

 

 

2024 Michał Pyrek – przew. RM

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje