11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Drastyczne podwyżki cen śmieci – interpelacja Radnego

Szklarska Poręba 26.09.2019 r.

Janusz Lichocki
Radny Rady Miejskiej
w Szklarskiej Porębie

Mirosław Graf
Burmistrz Miasta Szklarska Poręba

 

INTERPELACJA

 

Wnoszę o udzielenie informacji nt. powodu podjęcia uchwały nr 92/29/2019 Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników Karkonoskiego Centrum Gospodarki Odpadami sp. z o.o. z dnia 30 sierpnia 2019 r. w sprawie ustalenia stawek opłat za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów przez Karkonoskie Centrum Gospodarki Odpadami sp. z o.o. w której to zawarto drastyczne podwyżki za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów. Przykładowo cena za niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne z 288 zł za 1Mg wzrosła do ceny 563 zł, za opakowania z tworzyw sztucznych z kwoty 100 zł wzrosły do 300 zł, a cena za opakowania ze szkła wzrosły z kwoty 50 do 100 zł.
Czy przy podejmowaniu ww. uchwały Nadzwyczajnego Zgromadzenia Wspólników KCGO sp. z o.o. wspólnikom przedstawiono wyliczenia i analizy, na podstawie których podjęto uchwałę o podwyżce stawek za przyjęcie i zagospodarowanie odpadów?
W jaki sposób Burmistrz Szklarskiej Poręby planuje uchronić mieszkańców naszego miasta przed wprowadzeniem, zgodnie z podanymi wyżej podwyżkami, drastycznych podwyżek sięgających 100% obecnie obowiązującej stawki za odpady?

 

    Janusz Lichocki radny

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje