14.1 C
Szklarska Poręba
sobota, 30 września, 2023

Dobijanie branży turystycznej

Dla takich gmin, jak nasza, szczególnie odczuwalnym jest wpływ obostrzeń w funkcjonowaniu obiektów noclegowych. Skrócenie ferii zimowych, Narodowa Kwarantanna uderzyły przede wszystkim w obiekty turystyczne. Nie tylko pensjonaty i hotele, ale również stoki narciarskie, wypożyczalnie sprzętu do sportów zimowych etc. notują spadek obrotów, a niektóre z nich stanęły przed widmem upadku.

Uderza to w gminy, które żyją z turystyki, gdzie wpływy z podatków mają bezpośrednie przełożenie na budżet. Wszelkie założenia budżetowe na 2021 rok będą brutalnie korygowane przez taki obrót spraw, który dodajmy, nie ma przekonywających przesłanek.

Na stronie >>>bezpieczne-noclegi.pl można zapoznać się z analizą dotychczasowej strategii rządu polskiego odnośnie funkcjonowania obiektów hotelowych i noclegowych w dobie pandemii.

Zatrzymaj się i >>>przeczytaj! Koniecznie.

 

2021 Redakcja

Poprzedni artykułSpacer badawczy po Marysinie
Następny artykułLOT przygotował trasy
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Zamieszczone informacje są merytoryczne, jednak żadne argumenty decydentów nie przekonają do zmiany stanowiska wobec zagrożeń zakażeń wirusem. Dlatego jest to bardzo przygnębiające. W ostatnich dniach wzmogły się kontrole w obiektach turystycznych pod kątem nielegalnego przyjmowania gości. Za komentarz niech posłużą dwie fraszki:
    “Mamy prawo do szczęścia, ale nie mamy szczęścia do prawa” i “Terrorem władza swą słabość zdradza”.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje