-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Dlaczego Szklarska Poręba?

Pół roku temu kilkudziesięciu mieszkańców miasta poprosiło mnie o spotkanie. Wtedy rozpoczęliśmy dyskusję o tym, co trzeba zrobić, żeby Szklarska Poręba była lepsza. Powołaliśmy Komitet Wyborczy Wyborców Lepsza Szklarska Poręba, przygotowaliśmy realny program i chcemy go realizować. Nasz program: http://www.lepszaszklarskaporeba.pl/

MOJE DOŚWIADCZENIE SAMORZĄDOWE
Dziesięć lat od 2005 roku do 2015 roku pracowałem na stanowisku zastępcy burmistrza Karpacza. Byłem odpowiedzialny za pozyskiwanie środków zewnętrznych, współpracę z organizacjami pozarządowymi, promocję miasta oraz kulturę i oświatę. Dzięki dobrej współpracy z naszymi partnerami zagranicznymi i krajowymi zrealizowaliśmy w tym czasie kilkadziesiąt inwestycji na kwotę ponad 50 mln złotych i uzyskaliśmy ich dofinansowanie w wysokości ponad 25 mln złotych. Był to dobry czas dla miasta.
Wprowadzony z mojej inicjatywy budżet partycypacyjny pozwolił mieszkańcom na zgłaszanie i decydowanie o realizacji mniejszych i większych projektów na terenie dzielnic.
Mam bogate doświadczenie samorządowe w 1998 roku zostałem po raz pierwszy radnym i byłem nim do końca roku 2004. W Radzie Miejskiej pełniłem funkcję przewodniczącego Komisji Kultury, Oświaty i Młodzieży przez 6 lat.
Społecznie działam w LGD Partnerstwo Ducha Gór, w którym zajmuję się promocją i certyfikacją produktów lokalnych z Karkonoszy.

WYKSZTAŁCENIE
1990 -Ukończyłem studia na Uniwersytecie Wrocławskim z oceną bardzo dobrą i uzyskałem tytuł magistra pedagogiki
2008-ukończyłem Podyplomowe Studia Menedżerskie w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
2009 -ukończyłem Podyplomowe Studia Komunikacji Społecznej i Public Relations w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu
1997-Ukończyłem Studia Podyplomowe w zakresie historii na Uniwersytecie Wrocławskim z wynikiem bardzo dobrym
2001-Ukończyłem Studia Podyplomowe w Kolegium Karkonoskim z zakresu zarządzania oświatą z oceną bardzo dobrą
1998-Ukończyłem kurs Przewodników Górskich PTTK z 6 lokatą
1991- Ukończyłem Szkołę Podchorążych Rezerwy w Wyższej Oficerskiej Szkole Wojsk Pancernych im. Stefana Czarnieckiego w Poznaniu, o kierunku wojska pancerne z 11 lokatą

PRYWATNIE
Urodziłem się 14 marca 1966 w Gorlicach w Beskidzie Niskim. Tu poznałem góry, zawiązałem pierwsze przyjaźnie, które przetrwały próbę czasu, a także zdobyłem mistrzostwo województwa nowosądeckiego w koszykówce szkół podstawowych i średnich oraz zostałem laureatem olimpiady historycznej.
Po zdaniu matury w Liceum im. Marcina Kromera wyjechałem na studia do Wrocławia.
Na Uniwersytecie Wrocławskim poznałem Dorotę wówczas studentkę resocjalizacji. Pobraliśmy się 10 sierpnia 1991 roku w dniu św. Wawrzyńca patrona ludzi gór i zamieszkaliśmy u stóp Śnieżki. Żona pracuje jako pedagog szkolny oraz prowadzi szkolenia dla nauczycieli i rodziców. Nasz syn Antoni jest obecnie studentem drugiego roku psychologii Uniwersytetu Wrocławskiego.

PASJE
Góry, sport i historia były zawsze ze mną, czy to w czasach młodości podczas pierwszych wędrówek po Bieszczadach i Beskidach, czy też teraz. Wędruję, biegam, jeżdżę na nartach i skitourach. Od czterech lat zawsze w pierwszy weekend lipca biorę udział w marszu na 100 km z Gildią Przewodników Sudeckich, w bardzo osobistym sprawdzianie swojej siły woli i charakteru. Już trzykrotnie udało mi się po ponad 30 godzinach wysiłku pokonać dystans 100 km.
Od czasów studenckich, kiedy to po raz pierwszy prowadziłem wędrowny obóz w Karkonoszach jestem zafascynowany naszymi górami. Dlatego zawsze w wolnych chwilach wyruszam na karkonoskie wędrówki, a od kilku lat fotografuję i prowadzę niesystematycznie blog www.jacsie.pl , który w 2016 roku trafił do finału Blog Day 2016 w konkursie na najlepszy blog z Dolnego Śląska. Poznając bliżej karkonoską historię kilkanaście lat temu w wymyśliłem i zorganizowałem kilka edycji Tragarii czyli Mistrzostw Tragarzy Lektyk imprezy odwołującej się do starej karkonoskiej tradycji. Opublikowałem wiele artykułów o historii Karkonoszy i byłem jednym z twórców pierwszego z cyklu Bajkowych Przewodników po karkonoskich miejscowościach.

 

 

- Reklama -

5 KOMENTARZE

  1. Program Lepszej Szklarskiej Poręby znam, ale proszę w kilku zdaniach przedstawić powody, które skłoniły Pana do kandydowania na burmistrza Szklarskiej Poręby.

  2. Dlaczego Szklarska? Inicjatywa mieszkańców to jedno, natomiast zabrakło mi wyjaśnienia, dlaczego Pan Ryszard Rzepczyński odpowiedział na tę inicjatywę. Jakie motywy Panem kierowały? Ludzie mówią:ten z Karpacza? A czego on tu w Szklarskiej szuka? Jaki ma w tym interes?

  3. Powtarzam pytanie do pana Ryszarda Rzepczyńskiego. Dlaczego odpowiedział pan na inicjatywę mieszkańców. Jakie motywy Panem kierowały? Ludzie mówią:ten z Karpacza? A czego on tu w Szklarskiej szuka? Jaki ma w tym interes?

    • Na początku jest napisane wyjaśnienie. Skoro poznał fajnych ludzi, związał się z nimi, wielokrotnie spotykał, zaangażował się w sprawy miasta i ma potężne doświadczenie samorządowe to dlaczego ma nie kandydować… Podobno chce tu zamieszkać.

  4. O osobistych powodach kandydowania na burmistrza Szklarskiej Poręby mówiłem dzisiaj na spotkaniu w Kaprysie. Film z tego spotkania udostępnimy na naszej stronie. Może już jutro.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania