16.1 C
Szklarska Poręba
piątek, 22 września, 2023

Przemyślenia radnego

Radny powiatowy ze Szklarskiej Poręby, pan Julian Lachowicz przesłał do redakcji maila. Radny dostał się do samorządu z listy PIS.

 

Moje przemyślenia przed II turą wyborów na burmistrza Szklarskiej Poręby.

Pytanie na kogo głosować w II turze wyborów nurtuje wszystkich mieszkańców naszego miasta. Niektórzy pewnie już zdecydowali, ja też – będę głosował na Mirosława Grafa, mieszkańca Szklarskiej Poręby, osoby, która jest wiarygodna oraz znająca miasto i jego problemy. Również współpraca z powiatem, w mijającej kadencji, układała się korzystnie dla miasta, byliśmy blisko sfinalizowania remontu mostu nad Kamienną i remontu ul. 1 Maja. Jestem pewien, że mając, w zbliżającej się kadencji trzech radnych w powiecie ze Szklarskiej Poręby, zadania te zostaną wykonane. Zawsze można powiedzieć, że zrobiono za mało, że trzeba więcej, lepiej. Mam nadzieję, że aktywność radnych miejskich spowoduje realizacje postulatów mieszkańców, pomoże rozwiązać konflikty i zabezpieczyć interesy różnych grup społecznych. Myślę, że poradzimy sobie z tym sami i nikt z zewnątrz nie jest nam do tego potrzebny.

Julian Lachowicz

        Przypominamy, że w ostatnich wyborach, poza autorem, do rady powiatu ze Szklarskiej Poręby, dostali się Edyta Kimbort i Ryszard Głodek.

 

Poprzedni artykułTAXI zarobiła
Następny artykułWywiad TV Dami – MG – jutro 18:15
- Reklama -

9 KOMENTARZE

 1. Nie znalazłem w wypowiedzi żadnych przemyśleń, to jest tylko i wyłącznie agitacja i oficjalne poparcie obecnego burmistrza z jednoczesnym dyskredytowaniem Pana Rzepczyńskiego. Najdelikatniejsze słowo określające moje odczucia (jakie muszę napisać, bo Pan Redaktor inne wytnie) to niesmak i wstyd. Po reprezentancie w powiecie spodziewam się czegoś więcej niż stronniczość. Jawna sitwa i kumoterstwo.
  Jakie tu są argumenty za poparciem (przemyśleniami): mieszka w Szklarskiej i byliśmy blisko sfinalizowania remontu, mamy nadzieję i poradzimy sobie z tym sami. To są argumenty?
  Dlatego właśnie człowiek z zewnątrz może dać szansę na zmianę. Mieszkańcy, proszę otwórzcie oczy!

  • Z tego co słyszałem, Zarząd Dróg Powiatowych z chęcią pozbędzie się mostu i ul. 1 Maja, tylko nim przekaże Miastu, winien je wyremontować. Nie wiem czy wiąże się to z lobbingiem w powiecie. Poza tym, być blisko nie oznacza zajść w ciążę. Ma Pan rację.

 2. Nie byłoby źle Panie Julianie uprzątnąć bardak przy Bieleniu na terenie Pana zakładu. Złom, beki z olejem (puste, pełne?), wraki metr od potoku, teren przed zakładem nachylony ku Bieleniowi – to wszystko zagraża temu potokowi. Sam Pan sobie poradzi czy pomóc?

  • Panie Michale:-) Czytam z uwagą Pańskie wypowiedzi:-) Czy w razie wygranej Pana Rzepczyńskiego ma Pan już jakąś ciepłą posadę na oku czy Pan tak bezinteresownie jest jego tubą chwały ( jeśli tak, to chylę czoła! )

   • Cieszę się, że to z czym chcę się Państwem podzielić znajduje uważnego i przychylnego czytelnika. Co do chwały… Wie Pan, jak zawsze przy działaniu w grupie mamy do czynienia z tym co mogą wszyscy obiektywnie stwierdzić (tzw. fakty), jak również własne wyobrażenia o danej sytuacji, o danej osobie, o sobie samym w kontekście podjętych działań (czyli tzw, “własny świat”). W takim działaniu można coś zyskać, ale też można stracić (np. niewinność). Póki co bilans odczytuję dodatni. I chwalę Ryszarda, bo chcę, żeby zrobił dla miasta pewne rzeczy, na których mi zależy, przede wszystkim wprowadził działania aktywizujące (miasto aktywnie wspiera akcje zupełnie oddolne różnego typu, ale skierowane przede wszystkim do mieszkańców). O żadnych posadach nigdy nie było mowy. Poza tym nie ma takiej w UM, więc czeka na nazwę 🙂 Pozdrawiam.

   • Skoro z uwagą Pan czyta teksty Pana Michała, które nie są łatwe, ale treściwe, to może napisałby Pan o swoich odczuciach, czy przemyśleniach po ambitnej lekturze. Czy Pan się z nim zgadza, czy ma odmienne zdanie na poruszane tematy. A Pan pyta o osobisty cel pisania tych artykułów.
    Zwykle kiedy ktoś nie ma argumentów do dyskusji “czepia się” osoby z nim dyskutującej.
    Prośba: rozmawiajmy, przedstawiajmy stanowiska za i przeciw, ale rozmówcę zostawmy w spokoju.
    Ja zabieram głos, bo chciałbym, żeby burmistrzem został Pan Rzepczyński i piszę, dlaczego tak uważam. Piszę możliwie jasno i uczciwie, starając się nie obrażać innych (chociaż czasem nie jest to łatwe), którzy myślą inaczej. Szanujmy się wzajemnie.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje