-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Ładnie przegrać

Moja córka Julka od kilku lat chodzi na zajęcia gry w badmintona. Trener Adam Słomka uczy dzieci zasad gry, a przy okazji ja i inni dorośli (zwykle rodzice) podpatrujemy te ćwiczenia, a później sami próbujemy je wykonywać, żeby grać poprawnie. Po tych kilku latach jestem na tyle już sprawny, że udaje mi się czasami wygrywać z młodszymi od siebie. Zdarza się, że trener wykorzystuje mnie jako „testera” dla adeptów gry w badmintona. Nigdy nie odpuszczam, nawet gdy po przeciwnej stronie siatki jest bardzo sprawny, doświadczony przeciwnik. Wynik meczu zwykle jest dla mnie niekorzystny, ale jeśli widzę zdyszanego i spoconego rywala, to wcale nie czuję przegranej. Mam satysfakcję, bo w sumie mecz był dobry.
Czasami jeżdżę na turnieje badmintona z córką. Niejednokrotnie po jej wygranym meczu marudzę, że mogła więcej się ruszać, bardziej męczyć przeciwniczkę, sprytniej serwować itp. Najładniejszy mecz mojej córki był meczem przez nią przegranym. Ale jak walczyła? Serce rosło razem z moją dumą z córki. W takim meczu przegrana jest drobiazgiem i głupstwem.
I córka i moi znajomi z zajęć badmintona dobrze znają moje motto:
Lepiej ładnie przegrać, niż brzydko wygrać.
Uczestnicząc w kampanii wyborczej Lepszej Szklarskiej Poręby starałem się uczciwie i najlepiej jak potrafię promować program i kandydata na burmistrza Ryśka Rzepczyńskiego. Wiele się od niego nauczyłem. Poznałem ludzi, którzy razem ze mną wykonali ogromną pracę, zmuszając konkurencyjny komitet wyborczy do mobilizacji i starań, aby nie przepaść w wyborczej rozgrywce.
Nie czuję się przegranym, bo grałem fair play.

Jerzy Chmielewski

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Lepsza Szklarska to komitet który przeprowadził najlepszą kampanię wyborczą. Ciekawy program, bardzo dobra organizacja spotkań i kandydat na Burmistrza z dużym doświadczeniem. Mieszkańcy jednak się wystaszyli i wybrali “swojego” . Niestety….

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania