-0.9 C
Szklarska Poręba
piątek, 19 kwietnia, 2024

Co wiemy o Szklarskiej?

Informacje dotyczące wpływających wniosków w sprawie wydania pozwolenia na budowę oraz wydawanych pozwoleń na budowę udostępniane są publicznie na stronie internetowej Głównego Urzędu Nadzoru budowlanego.
Pod adresem: >>>wyszukiwarka.gunb.gov.pl można uzyskać dane dotyczące wydanych pozwoleń na budowę obiektów takich jak: hotel, apartamentowiec i inne budynki zakwaterowania turystycznego można przeglądać w wyszukiwarce publicznej RWDZ (Rejestru Wniosków, Decyzji i Zgłoszeń) po wybraniu:
  • typ dokumentu (rejestr wniosków i decyzji) – decyzja pozytywna
  • miejscowość – Szklarska Poręba
  • kategoria obiektu – XIV – turystyczne, lub XII – inne mieszkalne
  • organ administracji – Starosta Powiatu Jelenia Góra

Po wybraniu kodu na dole strony i wybraniu pola Wyszukaj wygenerowana zostanie lista pozwoleń na budowę w wybranej grupie. Do obiektów przypisana jest lokalizacja z podaniem numeru działki oraz dane inwestora, rodzaj zamierzenia budowlanego, kubatura budynku itp.

Według danych w tej wyszukiwarce w latach 2019 – 2020 wydane zostały 34 pozwolenia na budowę dla Szklarskiej Poręby w kategorii XIV – turystyczne o łącznej szacunkowej kubaturze 368.000 m3.
Dla porównania: kubatura Warsaw Trade Tower znajdującego się w Warszawie przy ul. Chłodnej 51 wynosi 272000 m3, albo prawie 500 domów jednorodzinnych o powierzchni 150 m2.

 

Ryszard Głodek – radny powiatowy

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje