0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ciepło od nowego radnego

Drodzy Mieszkańcy Szklarskiej Poręby! Raz jeszcze dziękuję Wam za zaufanie i Wasze głosy. Po dwóch latach mojej pracy dla Szklarskiej Poręby zauważyliście mnie i postanowiliście, że mogę być Waszym radnym. Przez ostatnie dni przez NASZE Miasto przetacza się fala hejtu. Miałem głęboką nadzieję, że ominie ona tutejszą kampanię wyborczą. Nie ominęła. Pan Graf jest dosłownie mieszany z błotem i to w niewybredny sposób. Mam nieodparte wrażenie, że przez ostatnie 4 lata nic nie zostało zrobione i oto część mieszkańców odnalazła WYBAWCĘ, który szybko ( a na pewno przez 15 lat ) uczyni Szklarską Porębę krainą miodem i mlekiem płynącą. Znalazł się strateg, który tyle uczynił dla innego miasta i który je porzuca, aby ratować Szklarską Porębę. Mąż Opatrznościowy, za którym jednak nie przyjeżdżają do Szklarskiej przedstawiciele Karpacza, aby prosić o powrót. Wierzycie, że tak jest? Wierzycie, że tak będzie? Ja po dwóch latach pracy z Panem Grafem wierzę, że stabilny rozwój jest możliwy. Ufam Wam, drodzy Mieszkańcy, ufam w Waszą mądrość i sprawiedliwość. Ufam w Waszą kulturę! Idźcie na wybory i wybierzcie kontynuację tego, co już zaczęte! Pozdrawiam Was ciepło.

 

W Kowarach, na początku debaty, pan kandydat wręczył konkurentce kwiatek. Na końcu debaty, pani kandydatka wręczyła konkurentowi poduszeczkę w kształcie serca. Jacyś dziwni oni są, może przez te rudy uranowe…?

 

Dyskusja fejsbukowa – (fragment) zaznaczenie kolorem od Redakcji GŁOSU

Kamil Kasp Kamil Kasp Panie Rafael, jeśli uważa Pan prezentowanie decyzji burmistrza za mieszanie z błotem to ma Pan niską ocenę tych decyzji. Muszę także Pana uświadomić, że życie w Szklarskiej jest szorstkie, więc musi się Pan do tego przyzwyczaić.
Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

14 KOMENTARZE

 1. Uważa Pan, że to co zostało przez Pana napisane jest uczciwą kampanią? Nie jest formą hejtu ubranego w piękne słówka? Do doświadczenia samorządowego Rzepczyńskiego jeszcze dużo Panu brakuje… Proszę o trochę szacunku, młodzieńcze.

  • Pani, Panie SSka!
   Kulisy kampanii pozostawię dla siebie. Myślę, że Pan Rzepczyński podczas spotkań ze mną nie odczuł braku szacunku. Wydaje mi się, że ma Pan/Pani pretensje do mnie, że wyraziłem swoje zdanie. Innym wolno, okazuje się, że mnie nie. Zapraszam na regularne spotkania ze mną. Proszę patrzeć na moje ręce i podejmowane decyzje. Pozdrawiam!

 2. Mieszkańcy też ufają w lepszy rozwój Szklarskiej i w Pana Grafa ale proszę nie ganić osób mających większe ambicje i większe oczekiwania wobec urzędu Burmistrza. Mieszkańcy mają nadzieję, że wygrana zmobilizuje Pana Grafa do rozwoju i również Pana w tym głowa aby rozwój miasta był dynamiczny. Proszę pamiętać, ze za pięć lat mieszkańcy ocenią Pana pracę. Miejmy nadzieję, że pozytywnie…

   • Panie Rafale , nadzieja jest piękną rzeczą ….Tylko od ostatnich wyborów wiele się zmieniło jeśli chodzi o podejście mieszkańców do spraw związanych z miastem. Ja , jako jeden z mieszkańców nie oczekuję nadziei , oczekuję konkretnie zaplanowanych działań wynikających z Waszego programu wyborczego , konsultowanych z mieszkańcami . Proszę pamiętać , burmistrz jest postrzegany już nie tylko w kategorii ,że jest “fajny” i uczył nas WF-u . Mamy XXI wiek i burmistrz jest postrzegany jako manager ,który ma plan działania i go realizuje przewidując długofalowo skutki swoich decyzji .
    Pytanie w temacie : Jednym z punktów Waszego programu wyborczego jest “Długotrwała strategia rozwoju ” – opisana bardzo skrótowo . Proszę o informację kiedy planują Państwo pierwsze spotkanie z mieszkańcami i specjalistami dotyczące tego zagadnienia ? ( tak jest to zapewnione i opisane w programie ) . Pozdrawiam i z góry dziękuję za informację .

 3. Panie Rafale. Serdecznie gratuluję wygranej zarówno Pana jak i Pana Mirosława Grafa. Takie jest prawo demokracji, że można krytykować działalność władzy. Proszę nie brać tego osobiście. Zupełnie niepotrzebna ta Pańska złośliwość, że część mieszkańców znalazła WYBAWCĘ. Dlaczego Karpacz się o niego nie upomniał. Jest Pan mieszkańcem Szklarskiej stosunkowo niedawno, już Pan poznał blaski i cienie tego miejsca. Myślę, że nikt nie pyta, dlaczego ktoś z przeszłości o Pana się nie upomina. To nie jest dobry chwyt – wypominki pochodzenie. Proszę o trochę dystansu. Wybory za nami, emocje opadną a my tu nadal mieszkamy i chcemy dobra dla naszego miasta. Niezależnie od tego, przy którym nazwisku ktoś postawił krzyżyk. Pozdrawiam serdecznie.

  • No cóż. Na potrzeby kampanii jednych obcych traktuje się jak wrogów a innych obcych promuje się na “przyjaciół”… bardzo to przykre… i jeszcze komentuje to “obcy przyjaciel”

 4. Panie Rafale, mam nadzieję, że w nadchodzącej kadencji wykaże Pan więcej dojrzałości. Jeśli ma Pan odwagę proszę założyć “zakładkę” – na Głosie Szklarskiej Poręby. Z ciekawością będę śledzić Pana karierę samorządową. Życzę Panu powodzenia. Dodam, że od mnie hejtu Pan nie doświadczy. Pana wpis oceniam, jako niekontrolowany bełkot, skrajne nieładne zachowanie, które brać do oceny Pana działań w radzie nie zamierzam.
  Jednym słowem: start i do roboty!

 5. Mamy takich radnych na jakich zasługujemu. Jest to obraz naszych wyborów i zaangażowania. Teraz jeszcze targajà nami emocje. Za kilja tygodni opadnie kurz i wszystko wróci do normy. Oni zapomną o nas a my mieszkańcy zapomnimy o nich. Mamy spokój na 5 lat. Cieszmy się życiem, szkoda nerwów.

 6. przykro, ale czytając te komentarze widzę, że nie potrafimy pogodzić się z wynikami wyborów, … zgoda buduje, niezgoda rujnuje…., od wielu lat nic nie ulega zmianie w tej kwestii, ciągłe niezadowolenie z wyborów, nie daje to niczego pozytywnego dla rozwoju naszego miasta, odczuwam brak dbałości o wspólne zgodne budowanie przyszłości naszego miasta i pogodzenia się z tym , że jedni przegrywają, inni wygrywają, wszyscy mieli jednakowe szanse, może należałoby pogodzić się z wynikami wyborów i dla wspólnego dobra zaoferować swoją pomoc jako mieszkańcy, a nie zastraszać ciągłym udowadnianiem swoich racji, co do niczego dobrego nie poprowadzi, marzę o tym, aby w zgodzie, wspólnymi siłami i mądrością dbać, budować i cieszyć się lepszą przyszłością naszego cudownego miasta

  • Gdyby istniały tylko informacyjne znaki drogowe, bez znaków zakazu, czy ostrzegawczych pewnie byśmy się pozabijali na drogach. Mieszkańcy niezadowoleni z wyborów nowych władz są tak samo (jeśli nie bardziej) potrzebni, jak zadowoleni wyborcy. Wszyscy powinniśmy pilnować władzy, która ma reprezentować interesy ogółu mieszkańców, ale z doświadczenia wiemy, że bywa inaczej. Mądra opozycja jest lepsza od nierozsądnej koalicji.

 7. Panie Rafale, jest Pan energicznym, zaradnym, inteligentnym i bardzo bystrym człowiekiem i mieszkańcy Szklarskiej bardzo pozytywnie Pana odebrali. Mamy nadzieję, że przyszłe wybory będą należały do Pana i to Pan będzie z dumą piastował stanowisko burmistrza. Jest Pan idealnym kandydatem! Niejedna osoba o tym już wspominała! Liczymy na Pana 🙂

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje