16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Ceny wody wg. G. Sokolińskiego

Uważasz, że ceny wody i ścieków są w Szklarskiej Porębie zbyt wysokie? Oszczędzasz, by rachunki nie były duże? My gwarantujemy obniżkę cen wody i ścieków już w przyszłym roku. Mieszkańcy Szklarskiej Poręby zapłacą poniżej 10 zł za wodę i ścieki.

Zwiększymy w budżecie dopłatę do wody dla mieszkańców. W 2014 roku dopłaciliśmy prawie 2,5 mln zł. W 2018 roku w budżecie zaplanowano na ten cel zaledwie 1,6 mln zł. Wystarczy przywrócić poprzedni poziom dopłaty, a cena wody i ścieków spadnie o ponad 7 zł.

Ponadto będziemy pilnowali, aby wszystkie obiekty były podłączane do sieci i nie będziemy zezwalali na budowanie własnych studni przez hotele. Większa sprzedaż oznacza mniejszy koszt jednostkowy. Wejdź na naszą stronę http://dlamieszkancow.pl/

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Już za waszych rządów cena wody była rekordem świata i okolic. Teraz jeszcze chcecie 2,5 miliona spuszczać ściekiem. Jak to się łatwo mówi…..Panie Sokoliński czy Panu nie wstyd?

  2. Wystarczy zabrac duzym odbiorcom doplaty i przerzucić dla mieszkańców. Przedsiębiorcy z basenami mają doplaty bez limitów. Uchwala naszych radnych z tego roku.

  3. Czyli mieszkańcy tak czy siak zapłacą, tylko w podatkach. Czy to jest rozwiązanie? Opłaty za ścieki i tak wzrosną, ponieważ KSWiK musi wybudować w Szklarskiej Porębie kolejną oczyszczalnię. A nowe inwestycje oznaczają dodatkowe koszta, co oznacza wzrost cen. Tak naprawdę potrzebna jest diagnoza. Dlatego inspektor Najwyższej Izby Kontroli siedzi od jakiegoś czasu w urzędzie i diagnozuje gospodarkę wodno-ściekową w Szklarskiej Porębie. Za kilka miesięcy powinniśmy mieć protokół pokontrolny. Wtedy dopiero będziemy mogli zastanawiać się nad rozwiązaniami.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje