0.5 C
Szklarska Poręba
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Centrum uprawy grzybów

Nie wiemy, czy właściciel dawnego “Wzroku” przy ul. Osiedle Podgórze 13, 14 ma wpisany w działalność kod PKD nr 01.13.Z (podklasa obejmuje uprawę grzybów), ale zbiory będzie miał w tym roku nad wyraz udane. Obiekt został znakomicie przygotowany, obficie zlany wodą (sprytnie i tanio, gdyż >>>przyłącze było nielegalne) i czekał na wysokie temperatury.

Zdjęcia z 26 czerwca wykonane przez pracownika DWKZ w Jeleniej Górze.

Lipiec co prawda się nie wykazał, ale pleśni ściennej w zupełności wystarczył. Zabite płytami otwory okienne utrzymują pożądany mikroklimat. To będzie udany sezon. Może do zimy poleci pierwszy strop pod “ciężarem” hodowli. Kto wie, czy uprawa nie spotka się z zainteresowaniem Ministerstwa Rolnictwa. To może być milowy krok w wykorzystaniu nieruchomości poniemieckich, które szpecą krajobraz oraz deprawują polskie dzieci i młodzież.

Zabity płytami dawny “Wzrok”, stan z 30 lipca 2020 r.

Życzymy udanych zbiorów, nieśmiało kierując zarazem skromne zapytanie. Czy właściciel obiektu uiścił podatek rolny?

Ale porzućmy żarty. Jeśli właściciel obiektu w dalszym ciągu myśli o jego remoncie, to w ten sposób naraża pracowników budowlanych na pracę w warunkach zagrażających ich zdrowiu. Pleśnie, jakie tworzą się w zawilgoconych budynkach, takie jak np. aspergilus negris, są toksyczne, wpływają na rozwój chorób nowotworowych i funkcjonowanie układu nerwowego człowieka. Czy ktoś podejmie się remontu tego obiektu?

 

 

 

2020 Redakcja

 

- Reklama -

1 KOMENTARZ

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje