11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

Burmistrz informuje

Panująca w Polsce epidemia wirusa SARS-CoV-2 powoduje trudne do oszacowania skutki gospodarcze. Burmistrz Szklarskiej Poręby informuje, że oczekuje na stosowne zmiany w państwowym prawodawstwie regulującym podatki i opłaty lokalne, podatek rolny oraz w ordynacji podatkowej, dające burmistrzom i radom miejskim możliwość podejmowania decyzji w zakresie wprowadzenia ulg podatkowych. Rządowy pakiet rozwiązań wspierający przedsiębiorców i obywateli jest aktualnie przedmiotem konsultacji między organami państwa. W projekcie wskazano, że przepisy umożliwią gminom:

a) zwolnienie za część 2020 roku z podatku od nieruchomości grup przedsiębiorców, których płynność finansowa pogorszyła się w stanie epidemii.

b) przedłużenie terminów płatności rat podatku od nieruchomości, płatnych w kwietniu, maju i czerwcu 2020 r. — nie dłużej niż do 30 września br.

Jednocześnie Burmistrz Szklarskiej Poręby informuje, że w przypadku konieczności podjęcia innych działań w stosunku do osób prowadzących działalność gospodarczą będą rozpatrywane indywidualnie na wniosek podatnika na podstawie obowiązujących przepisów.

 

Szczegółowych informacji udzielają:

Agata Skowrońska-Juralewicz — Skarbnik Miasta,

tel. 757 547 702, 790 855 770, skarbnik@szklarskaporeba.pl

 

Anna Boleszczuk — zastępca Skarbnika Miasta,

tel. 757 547 729, e-mail: ksiegowosc@szklarskaporeba.pl

 

Informacja przesłana przez Referat Promocji Miasta.

 

 

 

2020 Redakcja

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

2 KOMENTARZE

 1. Już blisko miesiąc trwa paraliż gospodarczy. Sytuacja wymaga szybkich działań, niestety zarówno na górze jak i tutaj lokalnie nie dzieje się nic.

  Pan Burmistrz oczywiście w mediach mówi: “… ale teraz na głowie mam tylko, jak pomóc mieszkańcom, którzy przez epidemię mogą mieć poważne kłopoty.”

  Z tych słów nic kompletnie nie wynika, podobnie jak zresztą z wielu, wielu innych. Ciekawy artykuł o jednej z obietnic ukazał się w >>>Onet.pl oraz >>>Przeglądzie Sportowym:

  Tytuł i śródtytuły mówią wiele:
  – Karkonoski blef olimpijski. Trzy lata temu chcieliśmy zimowych igrzysk, ale na obiecywaniu się skończyło
  – ZIO Karkonosze 2030. Sen o światowej marce
  – Zapomnieli powiedzieć Czechom
  – Kalendarium nieprzygotowywania kandydatury
  – Pięć lat nicnierobienia

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje