1.4 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Budżet Obywatelski 2020 – Głosowanie START!

Ruszyły wybory na najlepszy projekt, który będzie zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego, w roku 2020.

Komisja do wdrożenia BO przeanalizowała wszystkie nadesłane przez Mieszkańców projekty. Pod głosowanie zostało poddanych 10 z nich. Ze szczegółami każdego projektu można zapoznać się na platformie poświęconej BO pod adresem >>>bo.szklarskaporeba.pl, na plakatach rozwieszonych w przestrzeni miejskiej, a także na >>>stronie Miasta.

Nie w każdym przypadku weryfikacja była łatwa i oczywista. Główne wątpliwości dotyczyły kwestii, czy każdy projekt jest ogólnodostępny i będzie służyć wszystkim Mieszkańcom. Jeśli chodzi o ilość dopuszczonych projektów, ocena komisji nie była zbytnio surowa. Prawie wszystkie projekty dostały szansę a ostatecznie zadecydują wszyscy, którzy wezmą udział w wyborach.

Zachęcamy do głosowania za pośrednictwem platformy >>>bo.szklarskaporeba.pl. Po zapoznaniu się z projektami należy zalogować się wpisując swoje dane przy wybranym projekcie. Rekomendujemy tę metodę, ponieważ jest ona najbezpieczniejsza w czasie epidemii. Drugą metodą jest pobranie formularza dostępnego na tej samej platformie, wypełnienie go i wysłanie pocztą na adres Urzędu Miasta lub wrzucenie do urny wyborczej w Urzędzie. Jest również możliwość pobrania i wypełnienia formularza na miejscu w Urzędzie. Uprawnieni do głosowania są wyłącznie osoby zameldowane w Szklarskiej Porębie.

Głosowanie potrwa do czwartku 20 kwietnia, do godziny 23:59.

Trzymamy kciuki, niech wygra najlepszy!

 

 

 

 

Radek Przybylski

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

3 KOMENTARZE

 1. 1. Parking – to chyba dla turystów, a nie mieszkańców
  2. Boisko do plażówki – OK (byle ogrodzone, żeby nie była kuweta)
  3. Park Mickiewicza – dyskusyjny
  4. Fontanna na Skwerze??? Dla turystów? Czy mieszkańcy mają się tam kąpać?
  5. Park Artystów – biorę w ciemno.
  6. Park Seniorów – OK
  7. Plac zabaw – niech miasto da dotację dla przedszkola
  8. Straż Pożarna – no niech będzie – bezpieczeństwo nas wszystkich.
  9. Park może poczekać.
  10. Altana solna. Odpada. Pani Żywicka chciałaby mieć blisko z domu?

  ———–

  Podsumowując – rekomenduję 2,5,6,8 (kolejność przypadkowa)

 2. Szanowny Panie Andrzej skąd Panie jesteś, że takie decyzję i wybory… od Prezydenta Pana Dudy czy z tych..Z Góru, jeden z tych najmądrzejszych i nudzących się w tym czasie korony wira…? Nazwisko można Panie Prezes lub zapraszam do priv dyskusji ? Pozdrawiam i Wesołych Świąt Wielkanocy, dużo dużo zdrówka ?

 3. Do: Xxmati 12/04/2020 o 00:07

  No nie mogę! Ulało mi się – a odwalżesz się od człowieka! Takie ma wybory, jego sprawa, jego wizja, z którą nie trzeba się zgadzać, ale żeby zaraz wyzywać go od Dudy!? Przegięcie!

  Napisz co sam sądzisz o fontannie na skwerze, albo o finansowaniu OSP, która ustawowo jest na utrzymaniu miasta i kosztuje około 446 tys rocznie.

  Ja głosowałbym za Parkiem Artystów. Należy zważyć, że ta koncepcja szlachetnie zagospodaruje jedną z ostatnich enklaw leśnych w mieście. Jest wtedy szansa, że nie zostanie wyrżnięta przez kolejnego dewelopera, za milczącą zgodą p.o. burmistrza eks-nauczyciela od wuefu.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania