22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Braaaawoooo!!!

Wiadomość roku.

„Nasz Mirek” daje nogę do Sejmu.

A co z miastem?! Jak żyć?

 

 

 

 

 

 

Źródło: https://www.facebook.com/miroslawgraf

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

21 KOMENTARZE

 1. Uf, rozwiązanie samo przyszło, a miałem w ogóle nie głosować. Czy ktoś posiada wiedzę, jako który jest Pan Mirek zapisany na liście, bo od tego zależy szansa dostania się do sejmu?

 2. 23 na liście. Zdaniem doświadczonego samorządowca (ale nie posła!) – nie ma szans. Konkurenci z koalicji jel-legn : Piotr Borys, Zofia Czernow, Robert Kropiwnicki.
  Cd. uwag samorządowca: stres kandydata na posła źle przełoży się na jego działania w mieście. Startuje z przedostatniego miejsca, mając na karku sprawę sądową; taka ucieczka do przodu; a nuż się uda otrzymać immunitet; trwa postępowanie w sprawie, a nie przeciw osobie. O ile wiem, gdyby był zarzut prokuratorski co do osoby, to Sejm głosuje nad uchyleniem immunitetu.

 3. Panie Juliuszu, mieszkańcy nie wiedzą o jaką sprawę sądową chodzi. Jak już uchylił Pan rąbka, to może głębsze wyjaśnienie sprawy?

 4. To nie jest tak, że Miro daje nogę z miasta. Sytuacja wygląda tak, że najlepsi posłowie muszą za wszelką cenę wzmocnić SENAT, dlatego obecne “jedynki” sejmowe z Totalnej Opozycji zostały zaciągnięte na listy senackie.

  A co zrobić z pustymi miejscami do sejmu? Trzeba wyciągnąć drugi sort polityczny, czyli tzw. zimowe kartofle z piwnicy!!! Takie mięso armatnie do odstrzału, bo i tak w sejmie będą robić za drugi plan Dobrej Zmiany. 🙂

  Żeby bierni, ale wierni nie myśleli, że zostali wstawieni na listy na tzw. “słupa”, to wmówił im wódz, że to “WIELKI ZASZCZYT i DOCENIENIE ICH DOROBKU” hahahahaha :):):) No i przekaz partyjny ujawnił się na FB.

  Zalecam głosowanie na Mirka. No bo co lepszego może się zdarzyć dla Szklarskiej. Wybrał wolność, to niech leci do Stolycy… umie latać i nawet zna styl lotu Boklöv`a.

 5. Jak to nie ma szans? Niech się Pan Mirek nie boi, bo prawie cała Szklarska za Panem stoi. Poza tym cuda się zdarzają, tym bardziej, że elektorat jest zawsze zwarty i gotowy wesprzeć ojca naszego miasta.
  Radni mu nie zaufali, jednak Koalicja obdarzyła go mandatem zaufania. Teraz już wiemy, jakimi cechami musi się charakteryzować prawdziwy polityk.

 6. No cóż , ma Szklarska Poręba swojego kandydata na posła na Sejm RP. Loża szyderców podnosi kwik i wrzask (nie nazwałabym tego zabieraniem głosu) nie dostrzegając , ze takie działania zawsze niosą ze sobą jakieś pozytywy. Tak, na pewno będzie większe zainteresowanie wyborami w Szklarskiej bo mamy swojego kandydata, bez względu na jego iluzoryczne szanse to na pewno dobrze dla demokracji 🙂 Po drugie sprawa znajdzie na pewno medialny oddźwięk i znowu o Szklarskiej będzie głośniej, bowiem bardziej namacalnie będzie brała udział w wyborach realizując i czynne i bierne prawo wyborcze. Oczywiście bardzo mnie interesuje poruszony przez p. Olszewskiego sprawy sądowej. Już radny Wiater pisał jakiś czas temu, o postępowaniu prokuratorskim co jednak jeśli nie jest zgodne z prawdą to podpada pod pomówienie, teraz sprawa sądowa. No ciekawe jak to jest z tym stanem wiedzy 🙂 Niemniej odnośnie iluzorycznych szans wyborczych. Są one na podobnym poziomie do szans referendum. Tym bardziej, że przy tym stanie wiedzy opozycji jaki jest publikowany na Głosie miasto wygra każdy (KAŻDY) proces w trybie wyborczym jaki tylko będzie chciało wytoczyć.

 7. Sosna napisała:
  “Loża szyderców podnosi kwik i wrzask (nie nazwałabym tego zabieraniem głosu)”

  “Są one na podobnym poziomie do szans referendum. Tym bardziej, że przy tym stanie wiedzy opozycji jaki jest publikowany na Głosie miasto wygra każdy (KAŻDY) proces w trybie wyborczym jaki tylko będzie chciało wytoczyć.”

  “Po drugie sprawa znajdzie na pewno medialny oddźwięk i znowu o Szklarskiej będzie głośniej”

  Mocne. Pamiętaj, że pycha kroczy przed upadkiem.

  Mówisz KAŻDY proces.
  Mówisz MEDIALNY efekt? O Szklarskiej będzie głośno? Znam lepsze sposoby i tańsze.

  Gratuluję dobrego samopoczucia.
  Współczuję oderwania od rzeczywistości.

 8. w związku z ogłoszeniem przez p. Grafa chęci kandydowania do sejmu RP uważam, że w ciągu kilku następnych dni powinien złożyć wypowiedzenie z obecnie pełniącej funkcji burmistrza Szkl. Poręby. Pan Graf stawia przed sobą nowe cele zawodowe (jego sprawa) na których w najbliższym czasie skupi całą swoją uwagę – patrz wybory. W chwili podjęcia tej decyzji powinien zachować się jak mężczyzna i wybrać czy zostaje i kończy to co zaczął czy jednak wkracza na drogę politykowania. Niestety obawiam się, że p. Graf będzie jak rasowy “skoczek” i będzie przeskakiwał z kwiatka na kwiatek. Jak nie wyjdzie politykowanie to pobawi się w burmistrza a jak wybiorą, to bez najmniejszych skrupułów zostawi to co rozgrzebali ucieknie do stolicy. Panie Mirku apeluję o męska decyzję !

 9. Czyli co ? cały bajzel zostaje a pan burmistrz w posły chce iść ? kto ten bałagan posprząta ? Z drugiej strony módlmy się aby wybrano Pana Grafa na posła bo to jedna z możliwości ( oprócz referendum ) aby tego szkodnika odsunąć od kierowania miastem . Może jeszcze będzie dobrze … w każdym razie jest nadzieja dla miasta . Mieszkańcy !!! wyślijmy tego “elokwentnego” zarządcę miasta do sejmu . Niech tam się z nim męczą .

  • Tak, proszę Pani Anonimki. Cenzura, mimo złych skojarzeń historycznych. Nie nasz problem, do czego ją Pani przyrówna.

   Wywalamy mielenie jęzorami i chamówę. Czytelnicy potrafią wygadywać, prywatnie strasznie rzeczy. A anonimowo, dodatkowo folgują emocjom. Nie ma tak dobrze, to znaczy nie tutaj. Chcesz się wysłowić ostro, to się podpisz. Nie masz tego obowiązku, ale wtedy masz mniejsze prawa, niż jawny rozmówca.
   Jawny, przypomnę, to ten który podpisze się z imienia i nazwiska i poda prawdziwego maila. Mail nie jest widoczny na stronie, służy do naszej weryfikacji autora.
   Zapełnianie forum, jedynie złośliwościami adresowanymi do kogokolwiek nie ma sensu, bo bawi jednostki. Najczęściej autora wpisu. Proszę zajrzeć sobie do 24jgora jakie chamstwo tam się zdarza pod artykułami. Nawet tępego nabijania się z nazwiska nie kasują. Ale żwawo kasują taki wpis, jak krytyka tejże tępoty. Szkoda prądu. Przypuszczalnie właścicielowi chodzi o klikalność. Nam nie.

   Poprawka – nam nie za wszelką cenę.

 10. Oczywiście że p. Graf to nie miasto i oczywiście że nie brak lepszych sposobów miasta. Tu jest tylko kwestia spojrzenia. “Loża szyderców” szuka dziury w całym, inni szukają pozytywów. Parę osób łączą ze sobą tutaj wyłącznie negatywne emocje. Czyli nie dobro miasta a niechęć do burmistrza 🙂 Dlatego wygląda to jak wygląda. I dalej : “Znam tańsze sposoby medialnego rozgłosu” A ten miasto będzie coś kosztował? Przecież to zupełna darmocha. Rzecz jasna nie przesadzałbym ze skutecznością takiej kampanii ale jak już jest to dlaczego nie szukać pozytywów? To nie jest jedyny burmistrz, wójt czy prezydent na listach wyborczych. Więc sprawa w sumie banalna nie specjalnie moim zdaniem warta jazgotu ale może się mylę, może nie da się inaczej jak tylko oglądać śwaiat w skrzywionym zwierciadle:) Nie bardzo rozumiem wpis admina : “Wywalamy mielenie jęzorami i chamówę. Czytelnicy potrafią wygadywać, prywatnie strasznie rzeczy. A anonimowo, dodatkowo folgują emocjom. “- przecież w komentarzach jest tu przede wszystkim mielenie jęzorem i chamówa 🙂 Dopuszczone te wymierzone w burmistrza? A inna Najpierw stwarza Pan możliwości anonimowego się tu wypowiadania a potem je Pan ogranicza w subiektywny sposób. Oczywiście Pańskie prawo ale wygląda na jednostronne podejście do tematu.

 11. Słowo cham rozumiem doskonale. Mam tylko wrażenie że Pan admin selekcjonuje chamów na pożytecznych i niepożądanych dla swej sprawy. Innymi słowy nie traktuje wszystkich rwno i sprawiedliwie.

  • Wrażenie błędne. Każdego opluwacza kasujemy. Proszę zwrócić uwagę, że nie rozmawiamy, w ogóle o Mirku Grafie. Jako osoba prywatna jest nietykalny. Ale jako Burmistrz – wręcz odwrotnie. Podlega krytyce, jako osoba publiczna. Zdaniem wielu osób pełni swój urząd w sposób nieodpowiedzialny. Stąd, nawet bardzo ostra krytyka jest zrozumiała.

 12. Do Pana Sosma. Jan Sztaudynger napisał: “Zakochani są ślepi, może to i dla nich lepiej”. Miłość, nadmierna sympatia, nienawiść, czy uprzedzenia mogą być krzywym zwierciadłem. Również jednostronna opinia o kimś, powtarzana bezustannie wpływa na wizerunek danej osoby. Z jednej strony mamy Biuletyn Miejski, niech więc dla równowagi będzie GŁOS. Nie kocham Pana Grafa, ani go nie nienawidzę. Nie pomyślał Pan, że być może niechęć do Pana Burmistrza jest podyktowana właśnie troską o dobro miasta? Nie trzeba specjalnie się wysilać, aby znaleźć dziury w całym, one są widoczne gołym okiem. Począwszy od dziur w jezdni, poprzez dziury wykopane na fundamenty apartamentowców do dziur w budżecie miasta.
  Wracając do wyborów do sejmu. Politycy przede wszystkim świetnie umieją liczyć. Wiedzą, że Pan Graf uzyskał bardzo dobry wynik wyborczy i chcą te głosy pozyskać na Koalicję. Wcale się im nie dziwię, że złożyli mu propozycję kandydowania. Nie potrafię odpowiedzieć, czy przez to Szklarska zyska, czy straci?

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje