22 C
Szklarska Poręba
niedziela, 16 czerwca, 2024

Bohater zimy

Powoli kończy się sezon, naprawdę zimowy. Dzięki siłom natury, tym razem śnieg dopisał i nawet Ściana była otwarta (chyba pierwszy raz od 6-ciu lat).

Tematem przewodnim komentowanym, zarówno przez mieszkańców jak i turystów odwiedzających nasze miasto były korki. Korki w centrum, korki przy dojeździe do Ski Areny, korki przy wjeździe i wyjeździe z miasta . Druga sprawa, równie gorąca – parkingi, a w zasadzie ich brak . Oba tematy sezonu są ze sobą ściśle powiązane i potęgują problemy w mieście. Przez cały okres ferii dowoziłem, a w zasadzie należałoby powiedzieć – próbowałem dowozić skibusem swoich klientów do Ski Areny. Po doświadczeniach ostatnich 6 tygodni, stwierdzam że prawdopodobnie robiłem to ostatni raz. Ze standardowego czasu dowozu 4 – 8 min ( z ul. Kasprowicza do Uroczej) często robiło się 45 min., a nawet i więcej. W weekendy cała ta działalność, w zasadzie traciła sens. Ciekawe jak będzie wyglądał dojazd do wyciągów po oddaniu do użytkowania, budowanych przy ul. Kilińskiego apartamentowców?

 

Przy okazji bardzo częstych wizyt na ul. Uroczej miałem okazję obserwować pracę Pana Floriana (mam nadzieję, że dobrze pamiętam imię) – pana parkingowego, który pilnuje porządku na parkingu miejskim. Dzięki jego pracy  efektywność wykorzystania miejsc parkingowych była stuprocentowa, a porządek na parkingu wzorowy. Z moich doświadczeń właściciela pensjonatu czerpię wiedzę na ten temat, jak ciężko jest skłonić kierowców do porządku i nakłonić do pomyślenia o miejscu dla innych. Szkoda tylko, że po drugiej stronie ulicy, bez ładu i składu parkowały auta na skarpie śnieżnej usypanej podczas odśnieżania. Oczywiście żadnej interwencji naszej Straży Miejskiej w tym obszarze nie zaobserwowałem. Parkujące tam samochody zawężały ul. Uroczą, czyniąc często przejazd niebezpiecznym. I tak dla mnie Pan Florian to bezapelacyjny bohater zimy 2019. Zgadnijcie Państwo, kto jest antybohaterem?

 

 

 

 

 

Piotr Kozioł – radny

- Reklama -

13 KOMENTARZE

 1. Ściana była otwarta pierwszy raz od 8 lub 9 lat.
  Kwestia parkingowa pod wyciągiem powinna być rozwiązana lata temu. Od lat wiele osób wskazuje ten problem i apeluje do organów władzy. Brak rozwiązania tego problemu świadczy o schemacie myślenia osób rządzących miastem. Gdyby burmistrzowie myśleli przyszłościowo, to by dziś tego problemu nie było, a miasto już dawno zarabiało by na parkingach.
  Jednak nasza władza pojmuje problemy miasta dopiero wtedy jak “mleko się rozleje”, a to też nie koniecznie. Ciekawe czy burmistrz chociaż raz w czasie ferii stał w korku na wyciąg, sięgającym aż do Biedronki? Jeśli tak to czy pomyślał o swojej zgodzie umiejscowienia miejsc parkingowych przy nowej inwestycji Amelinium Mountain przy ul. Kilińskiego. Dodatkowe dziesiątki samochodów przyjeżdżające do tego obiektu, będą musiały stać w korku na wyciąg, żeby tam zawrócić i dopiero zjechać pod ten obiekt. Będą stanowiły dodatkowy czynnik korkujący dojazd na wyciąg.
  Ręce już opadły, pozostaje nam tylko obserwować i się śmiać z tego cyrku. Następny sezon zimowy będzie mocno zabawny 🙂
  Proponuję stworzyć nowy slogan reklamujący Ski Arenę:
  “Ski Arena Szrenica – do nas nie dojedziesz bardziej!”

 2. Dla mnie “bohaterem” każdej zimy aż do roku 2024 jest pan burmistrz . Ale bohaterami są również Szanowni Państwo , którzy wybrali pana Grafa na kolejną kadencję . Dzięki temu wyborowi mamy pewność ,że problemy komunikacyjne będą z roku na rok narastać w tempie kuli śnieżnej ( szczególnie po uruchomieniu kolejnych apartamentowców ) . Nie trzeba być profesorem z Oxfordu żeby przewidzieć konsekwencje tego co będziemy mieli za rok i w następnych latach .
  Widząc jak nasz szklarsko-porębiański “Titanic” podąża nieuchronnie na zderzenie z komunikacyjną górą lodową , zastanawia mnie totalna indolencja i brak reakcji ( może kompetencji ? ) pana kapitana Grafa . Ale najciekawsze jest to ,że wyborcy pana burmistrza nie widzą ŻADNEGO problemu . Może sprawia im przyjemność stanie w korkach na dziurawych ulicach albo przepychanie się wśród tłumu na chodnikach . Dla pana burmistrza są w stanie znieść wszystko . Jakież oddanie i poświęcenie dla jednego człowieka . A miasto i mieszkańcy ? a kto by się tym przejmował ….

   • Po pierwsze proszę o ostrożność w słowach. “Ujadanie” w tym kontekście, nie należy do słownika GŁOSU SZKLARSKIEJ PORĘBY. W kwestii nudności polecam zasięgnąć porady internisty

    Po drugie – może miasto zareaguje, ale dlaczego nikt nic o tych planach nie wie? Burmistrz został zobligowany uchwałą do działań ws. problemów komunikacyjnych. Pojechał do Wrocławia, do GDDKiA i co? Jakie ma, dla mieszkańców informacje z tego wyjazdu? Biuletyn milczy na ten temat. Budzą się plotki, bardzo niepochlebne dla Burmistrza. A jakie mają być, jak nikt nic nie wie? Sądzę, że gdyby Burmistrz wykazywał aktywność na tym polu, to nie byłaby potrzebna taka uchwała. Nie popędza się zaprzęgu, który sam dobrze ciągnie.

   • Miasto już od dawna reaguje. Codziennie słyszę narzekania sąsiadów i znajomych na problemy z poruszaniem się zatłoczonymi ulicami. Problem w tym, że Pan Burmistrz w tej kwestii oficjalnie nie zajmuje żadnego stanowiska. Stąd ponaglenia do działania ze strony niektórych radnych.
    Czy Pański login jest od zadania, aby zalewać WODĄ usta komentatorów wypowiadających się nie po Pana myśli? Na szczęście każdy może zabrać głos używając swojego rozumu i klawiatury.
    Możemy się różnić poglądami, ale powinniśmy szanować wypowiedzi myślących inaczej.

   • Panie Wodniku proponuję opanować emocje i popracować jeszcze bardziej nad kulturą wypowiedzi . Na nerwy najlepszy jest spacer , polecam w weekend przejść się od hotelu Karkonosze do wyciągu ulicą Kilińskiego .
    W czasie tej wycieczki zobaczy pan na żywo jak miasto “reaguje” na problemy komunikacyjne . I tu mała podpowiedź – “reakcja” miasta jest taka jak zawsze czyli żadna .
    Pan burmistrz i jego załoga nie są zainteresowani takimi pierdołami jak komunikacja w mieście, oni zostali stworzeni do wyższych celów takich jak np. teatr , testowanie służbowej Skody na naszych ulicach itp.

    • Brak reakcji Pana Burmistrza być może wynika stąd, że w nowej, luksusowej Skodzie nawet stanie w korkach jest przyjemne. A jeśli chodzi o wspomniany urzędowy samochód służbowy, to czy już opracowano zasady korzystania z tego auta?

     • Plotka gminna głosi, że decyzję o zakupie nowego auta dla burmistrza podjęła jego żona, aby niepotrzebie nie zużywał swojego Pegaueta na dojazdy do pracy.

  • Proponuję rozebrać kilka domów przy wyciągu, w mieście i pobudować parkingi. Zachowujecie się tak jakby miasto było z gumy. Gdyby trzeba było jeszcze raz głosować, zagłosowałbym na Pana Grafa.

   • Nie bardzo rozumiem zajmowane przez Pana stanowisko dotyczące parkingów. Czy uważa Pan, że problem miejsc parkingowych nie istnieje, czy że nic nie da się nic zrobić i należy zająć pozycję na przeczekanie, nie podejmując żadnego działania, a problem sam się rozwiąże? Odnoszę wrażenie, że krytykuje Pan osoby, które chcą wprowadzać zmiany.
    I mam osobiste pytanie. Czym kierowałby się Pan oddając głos na Pana Grafa? W rewanżu mogę napisać, czym ja bym się kierował, żeby na Niego nie głosować.

 3. Jaka władza takie parkingi. Ręce opadają kurort śmiechu warte. Parkingi to podstawa od tego się zaczyna. od 8 lat brak nowych miejsc w obrębie wyciągu. Szkoda że podczas wyborów zapominamy o tym co władze miasta zrobiły….

 4. Do “szklarza” 03/03/2019 o 18:26

  Jak było nie dowiemy się nigdy, ale wiemy, że każdy mądry mąż nie myli roli głowy rodziny z rolą “szyi rodziny”, która tą głową kręci!

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje