3.4 C
Szklarska Poręba
środa, 21 lutego, 2024

Błazny

Pomysł zakazu wstępu do lasu jest przekroczeniem symbolicznej granicy, za którą kończy się rozum. Jeżeli jednak przyjąć pisowską logikę, to wszystko jest w porządku.

Każdy przepis ograniczający jest obliczony na populację, którą trzeba wziąć za twarz, zamiast pozostawić ją swobodnemu myśleniu jednostek. Przykład – czerwone światło na przejściu dla pieszych.
Szedłem kiedyś ulicą w JG ze znajomym Norwegiem. Okolica średnio ruchliwa, jasny dzień. Dochodzimy do pasów – STOP – czerwone. A ten tylko się rozejrzał, w lewo, prawo, po 2 razy i idzie! GDZIEEE!? Wołam za nim. No co, przecież nic nie jedzie.
Dla mnie światło czerwone oznacza ROZKAZ = STOP. Bez dyskusji i relatywizowania. Przejdę, złamię prawo, zapłacę mandat.
Dla niego oznacza INFORMACJĘ = akurat w tej chwili pierwszeństwo na tym odcinku jezdni mają samochody, a nie on. Anarchia? Nie, wyobraźnia. Inny punkt startu myślowego, zaufanie do zdrowego rozsądku przeciętnego obywatela.
Nie wiem, czy w Norwegii policja karze za przejście na czerwonym? Być może karze, kodeks drogowy jest jednakowy. Myślę jednak, że policja “nie widzi” takich wykroczeń i nie goni z mandatami, żeby wykonać plan.

Zakaz wejścia do lasu nie jest głupi, jest bardzo głupi, a nawet chamski. Z góry zakłada totalny brak zaufania do wszystkich ludzi, traktując ich jak bezmyślne stado. Pisowska władza dawno spadła na dno, więc nie należy niczemu się  dziwić.

Niedawny NAKAZ utrzymywania na spacerze odstępu 2 m od człowieka, niezależnie czy jest to rodzina był jeszcze śmieszniejszy, ale uznałem to za przejęzyczenie w ferworze walki. Nie czepiajmy się oczywistych omyłek. Ale teraz, gdy władza wyskoczyła z idiotyzmem zakazu wejścia do lasu świadomie i celowo nie mam litości – jesteście błaznami. No niestety. I dobrze wam, że dźwigacie teraz odpowiedzialność za efekty walki z epidemią. Chcieliście władzy, to proszę, macie ją i rządźcie. Nikt przytomny nie uwierzy w waszą kompetencję do czegokolwiek. Za swoją pazerność na władzę i bezczelność słono zapłacicie. Ale najpierw musicie uporać się z epidemią. My wam pomożemy, bo nie jesteśmy zabójcami ani samobójcami, ale nie liczcie na “łagodny wymiar kary”.

Rano radio TOK-FM cytowało jakiś oficjalny komunikat władzy dotyczący szpitali zakaźnych – “…zwiększyliśmy ilość szpitali przez przekształcenie…” . Dla nich nie jest oczywiste, że PRZEKSZTAŁCAJĄC (sorry, tłumaczenie tego wprawia mnie w auto-żenadę!) szpital w zakaźny, POZBAWIA SIĘ ten budynek funkcji szpitala ogólnego. Rachunek się zamyka 1:1, nie ma rozwoju, jest przesunięcie. Ale partyjniacki piar jest najważniejszy, ktoś usłyszy 1 uchem i puści dalej – jest OK, mamy więcej szpitali. Traktor nie jest unieruchomiony, przecież ma 3 koła sprawne. Słuszna jest linia naszej władzy.

 

   Juliusz Olszewski

 

Źródła.

Dyrekcja Główna Lasów Państwowych
https://zakazywstepu.bdl.lasy.gov.pl/zakazy/?fbclid=IwAR2o1EwDv7jIsjhTILaGlKZJdxhVZrjwcTPYDX0B_kTrbgy7-ibnaAexGDw

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC