-1.1 C
Szklarska Poręba
niedziela, 10 grudnia, 2023

Biblioteczki terenowe

Moda na wędrujące książki dotarła do Szklarskiej Poręby. Oficjalne otwarcie nastąpiło we wtorek 30.10.2018 r przy urzędzie miejskim. Traktuje o tym film TV Strimeo – poniżej galerii foto.

Idea bookcrosingu, jest opisana na stronie >>> https://bookcrossing.pl/Wiceszefową fundacji “Bookcrossing Polska” jest Jolanta Niwińska, która niedługo sprowadzi się do Szklarskiej Poręby.

Trzy biblioteczki wykonane przez Macieja Wokana zostały ustawione na Skwerku Trójki, koło Moksialu i przy źródełku pod urzędem. Są stylowe, solidnie wykonane, mają ładne “kocie” logo autorstwa Bartka Wójcikiewicza. Szefowa biblioteki miejskiej, Pani Halina Szyl, ma nadzieję, że wytrzymają nie tylko ciężką zimę, ale też nie znajdą się na celowniku chuliganów. Trzeba będzie sprawdzać, czy książki nie nasiąkają wilgocią. Z reguły na zimę zabawa jest przerywana ze względu na dbałość o książki. Z resztą, zimowe ławki i tak świecą pustkami. Biblioteka przyjmuje książki do szafek terenowych, ale zwraca uwagę, że chodzi o książki w przyzwoitym stanie. To nie jest składnica makulatury. Zdarzały się przypadki “darowania” bibliotece egzemplarzy śmierdzących pleśnią.

Sfinansowanie przedsięwzięcia uchwaliła rada miejska. Całość kosztowała ok. 3000 zł za jedną gablotę. Są jeszcze uchwały podejmowane jednogłośnie. Dobry znak 🙂

Jeżeli zabawa się utrzyma, to może pojawią się następne biblioteczki terenowe – przy świetlicy środowiskowej w Szklarskiej Porębie Dolnej, przy wyciągu na Szrenicę. Decyzja finansowa w rękach nowej rady miejskiej.

 

 

 

Biblioteczki pod chmurką w Szklarskiej Porębie

Szklarska Poręba stawia na promowanie czytelnictwa poprzez crossbooking. W mieście pod Szrenicą zainstalowano trzy uliczne biblioteczki i wiele wskazuje na to, że powstaną kolejne.Szklarska Poręba Moksial w Szklarskiej Porębie Fundacja Bookcrossing Polska Karkonosze #telewizja #strimeo

Gepostet von Strimeo am Dienstag, 30. Oktober 2018

- Reklama -

1 KOMENTARZ

  1. Nareszcie!!! Bardzo się cieszę! Biblioteczki są piękne i mam nadzieję, że ludzie je uszanują, a książki znajdą swoich czytelników.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Referendalne ABC

Kościół kocha hojnych

Urzędowa samowola

Prostowanie sprostowania