16 C
Szklarska Poręba
poniedziałek, 15 lipca, 2024

Akcja zryw

Cztery blokady na koła na raz i w jednym miejscu założyli dzisiaj nasi strażnicy. Straż Miejska w Szklarskiej Porębie dzięki pomocy GŁOSu trafiła w końcu na ul. Małą, gdzie permanentnie łamany jest zakaz parkowania obowiązujący po prawej stronie jezdni.

Ul. Mała, 06.03., godz. 14:30, 4 auta z blokadami (MP)

Do statystyki mandatowej możemy dorzucić kolejne 4 kary. A tak zupełnie serio, to mamy nadzieję, że równie śmiałe interwencje będą strażnicy podejmować w szczytowych okresach sezonów turystycznego nawału, a dzisiejsza akcja nie nosi charakteru precedensu. Przypominamy zarazem, że zgodnie z art. 27 pkt. 5 do obowiązków strażnika należy “zachowanie uprzejmości i życzliwości w kontaktach z obywatelami, przełożonymi, podwładnymi oraz współpracownikami“. Bo mamy tam jednego zupełnie niepotrzebnie pokrzykującego.

 

 

 

2020 Redakcja

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

8 KOMENTARZE

 1. Ja również mam nadzieję, że to nie jest akcja mająca na celu uciszyć sytuację “na chwilę”. Jest parking zaledwie 300 m dalej na ulicy Kilińskiego. Więc chyba nie ma potrzeby wjeżdżać do sklepu, czy restauracji samochodem. Chyba, że ktoś ma problem z czytaniem znaków. Wówczas proponuję odbierać prawo jazdy.

  A jeden taki tam pokrzykujący niech się zastanowi, co może zrobić dla poprawy sytuacji. Spożytkuje w ten sposób nadmiar energii.

 2. “Dura lex, sed lex” – twarde prawo, ale prawo…
  … jednakowe dla wszystkich: i przyjezdnych, i tubylców, i zwykłych obywateli, i radnych, i turystów, i gestorów, i klientów, i właścicieli budek, straganów, sklepów…
  “Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu, o którym mowa w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat dziesięciu (art. 231 kodeksu karnego).”
  za: samorzad.infor.pl
  a “głupio” ustawione znaki (np. D4a – droga bez przejazdu, czyli popularna “ślepa uliczka” przed mostkiem na ul. Stromej w kierunku górki saneczkowej) proponuję zgłaszać do KRGiGK (Komisji Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Komunalnej): https://szklarskaporeba.bip.net.pl/?p=document&action=show&id=17491&bar_id=13472 vide: pkt 11.

 3. Faktycznie ludzie stawiają samochody często bezmyślnie. Istotna jest jednak sprawa braku wystarczającej ilości parkingów w Szklarskiej Porębie. Jeśli ma to być miasto turystyczne trzeba ten problem pilnie rozwiązać.

 4. Póki p.o. burmistrza jest M.Graf zapomnijcie o zmianie polityki. On chce przetrwać do emerytury. Mirek jest ZARZĄDCĄ. Dlatego używam formy p.o. burmistrza, a nie burmistrz.
  Parkingi to sprawa uciążliwa, ale dla Rządzącego do załatwienia. Kasy ani miejsca na megaparking, jak w Harrachovie nie ma, ale może trzeba się napiąć i poszukać? To potrwa ale bezczynność jest środowiskiem dla przetrwania Mirka. Chcecie zmian? To zamiast wzdychania należy tworzyć nacisk społeczny. Twardy, nie ma litości, to jest polityka miasta, a nie smeranie za uszkiem.

 5. Ale jak to nie ma pieniędzy na parkingi? Przecież dochód z parkingów płatnych wynosi około miliona pln rocznie. W ciągu ostatnich 5 lat jedyny parking jaki miasto zrobiło lub wyremontowało to parking przy urzędzie miasta. Śmiech.

 6. Panie Kamilu ten parking był priorytetowy, co by się nowy samochód nie zarysował na ciasnym parkingu.

  Ktoś mi kiedyś opowiadał o firmie w której mądry szef zarządził, że wszystkie samochody pracowników mają zniknąć z parkingu przed budynkiem firmy, bo to jest parking dla klientów. Słusznie uważał, że jeśli nawet jeden klient nie będzie mógł zaparkować to firma nie zarobi.

  Nasza firma “Szklarska Poręba” kieruje się innymi zasadami

 7. Zamiast wyprzedawać działki pod pensjonaty przy wyciągu, to należałoby zagospodarować jedną z działek na piętrowy parking. Kiedyś był pomysł, żeby obecne parkingi poziomowe przy wyciągu zrobić piętrowe, ale niestety właściciel budynku za nimi, co ma wypożyczalnie, oburzył się, że mu widok na wyciag zasłonią. Tak na prawdę, to moża by byłoten najniższy parking zrobić + 1 poziom (nie zasłoni widoku) a na najwyższym poziomie dołożyć 2 piętra. Dwukrotnie zwiększyłaby się ilość dostępnych miejsc parkingowych. Ostatnio było głośno, że pod młotek ma pójść działka koło GOPR. Może tam zrobić taki parking.

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje