3.4 C
Szklarska Poręba
środa, 21 lutego, 2024

Agnieszka Lis

Agnieszka Lis – z wykształcenia pianistka i dziennikarka. Z pasją łączy te dwa zawody – jest nauczycielem muzyki w szkole muzycznej i pisze książki. Jak sama mówi, nie wie, kiedy to robi. Jeśli doba musi mieć czterdzieści osiem godzin, to tyle ma dla Agnieszki Lis. Bo przecież wychowuje jeszcze dwóch synów. Dba o męża i dom. I robi wszystko to, co sprawia jej przyjemność.

Kocham to, co robię – mówi. – Uwielbiam uczyć, obserwować rozwój dzieci. Nie wyobrażam sobie też życia bez pisania. Choć i tak najważniejsza w moim życiu jest rodzina, ze wszystkimi jej blaskami i cieniami. A żeby cieni nie było, po prostu polubiłam – gotowanie, odrabianie lekcji, pielenie ogródka. Bo życie jest piękne, jeśli mu na to pozwolimy 😉

Wydała dotychczas siedem powieści. Jutro będzie normalnie, Samotność we dwoje, Pozytywka, Karuzela, Latawce, Huśtawka oraz Muzyka twojej duszy. Czytelniczki szczególnie pokochały Karuzelę i Muzykę twojej duszy. W maju ukażą się dwie następne książki: Pocztówki oraz cykl bajek dla dzieci o przygodach sześcioletniego Alka.

Te bajki to była dla mnie niesamowita przygoda – opowiada Agnieszka Lis. – Mój wtedy pięcioletni syn przynosił codziennie z przedszkola jakieś poważne pytania. Musieliśmy na bieżąco rozwiązywać wszystkie jego istotne problemy, aż uświadomiłam sobie, że to przecież gotowy materiał na książkę! Napisałam cykl piętnastu bajek, które wygrały ogólnopolski konkurs Na Dobrą Powieść. Syn jest już nastolatkiem, bajki zostały. Teraz dokonałam wyboru kilku z nich, opracowałam na nowo, poddałam redakcji… – i ukażą się już za kilka tygodni.

W tym roku pewnie jeszcze jedna książka, na przyszły też już są dość skonkretyzowane plany.

I jeszcze opowiadania.

Uwielbiam małe formy – mówi Agnieszka Lis. – Wymagają głębokiego przemyślenia, bardzo starannego doboru słów. Na kilkunastu stronach trzeba opowiedzieć całą historię, to zmusza do dyscypliny, uruchamia kreatywność.

Dlatego też opowiadań jest w jej dorobku kilkanaście. I tych większych, komercyjnych, i tych malutkich. Zaczęło się od konkursu na najlepsze kobiece opowiadanie erotyczne. Nagrodą była publikacja opowiadania w antologii Rozkoszne. Kilka lat później – Przytulajka, antologia ze zwierzętami w tle. Potem Pierwsza miłość, zbiór opowiadań (jak sam tytuł wskazuje) walentynkowych. A teraz, w ciągu najbliższych dni, ukaże się antologia Lato w pensjonacie Pod bukami.

I jeszcze kilkanaście antologii bardziej towarzyskich, przyjacielskich. Stowarzyszenia Autorów Polskich, którego jest członkiem albo Grupy poetyckiej Kwadrat, albo jeszcze innych stowarzyszeń. Kocha się za nic, Dziki ogród, Wolność, Pętla, Zaduma, Świt na dachu, Lustra, Kosmos literatów, Kuchnia pisarza, kilka tomów Metafory współczesności. I jeszcze inne.

Bo pisanie jest piękne – jak twierdzi Agnieszka Lis.

https://www.facebook.com/Agnieszka.Lis.Pisarka/
https://www.facebook.com/groups/232591423844651/
Strona internetowa autorki: www.agnieszkalis.pl

 

Tekst nadesłany.

 

- Reklama -

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje

Śledztwo w urzędzie

Referendalne ABC