11.1 C
Szklarska Poręba
czwartek, 23 maja, 2024

A jednak SUV

Burmistrz pragnie eleganckiej fury – tak mówią jedni. Miasto potrzebuje nowego auta – mówi władza. GŁOS pisał o tym w art.>>> “Nowe auto dla urzędu”. 22 komentarze świadczą o zainteresowaniu tematem. Jedną z propozycji był nowy BUS. Praktyczny, ale nie wytworny. Wychodzi na to, że Burmistrz ani myśli o BUSIE. Ma być SUV.

Ma być praktycznie czy prestiżowo? Jeżeli praktycznie to 2/3 ceny wystarczyłoby w zupełności. Dacia Duster to też jest SUV. Jeżeli ma być prestiżowo to ZA CO? Niedługo się dowiemy. >>> W BIP pełna treść zapytania cenowego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Reklama -

4 KOMENTARZE

  1. Radni mówili o busie, a burmistrz podpisuje zapytanie cenowe na auto osobowe. Do tego specyfikacja techniczna pojazdu wyraźnie poszła w kierunku prestiżu. Szkoda, że buduje się go za pomocą pojazdu, który w końcu zardzewieje, a nie zarządzanym miastem.

    Uwaga do zapytania ofertowego: “Zamawiający zastrzega, że ocena złożonych ofert odbędzie się na podstawie kryterium cenowego oraz szczegółów specyfikacji oferowanych pojazdów z uwzględnieniem indywidualnych preferencji zamawiającego.” Rozpłynąłem się.

  2. Radni przegłosowali uchwałę, chyba jednogłośnie. Czy mogli wstrzymać się i poprosić o analizę potrzeb urzędu (!) w kontekście wyboru modelu auta? Czy, w ogóle urząd zrobił taki „autoaudyt”? Najpierw JAKIE auto jest potrzebne, do JAKICH celów? Poddać to dyskusji wśród Radnych. Po sprecyzowaniu zastanowić się ile miasto, na realizację celu, przeznaczyć?

  3. Nieobecni się nie liczą ale,w formie tylko komentarza jako jeszcze nie zaprzysiężony radny mówię nie .
    Jeżeli miastu potrzebny jest bus do celów społecznych i stary się kończy to oczywiście jest to temat do dyskusji .
    Natomiast jeżeli , ktoś chce budować sobie prestiż to najlepiej niech to robi za własne pieniądze a nie za pieniądze podatników i obywateli .

Skomentuj artykuł

Napisz swój komentarz!
Wpisz tutaj swoje imię

Ostatnie publikacje